جنایت عمدی، مستندی از محمد رسول‌اف درباره بکتاش آبتین

جنایت عمدی، نام مستندی تازه از محمد رسول اف است که درباره بکتاش آبتین ساخته شده است.

او در این مستند تحقیقی، در گفتگو با خانواده و همبندی‌های بکتاش آبتین، بازیگری که بر اثر کرونا در پی ابتلایش در زندان، در بیمارستان درگدذشت سعی کرده زندگی، باورها و فعالیت‌های بکتاش آبتین را هم مورد توجه قرار دهد.

مستند محمد رسول اف همزمان با چهلمین روز فقدان بکتاش آبتین از طریق تلویزیون‌های خارج از ایران پخش شد.

گفتگو با کارشناسان حقوقی و خانواده و دوستان بکتاش آبتین بخش عمده این مستند را در بر میگیرد.

محمد رسول‌اف در مصاحبه‌هایش درباره این مستند می‌گوید که به طور اتفاقی در جریان لایحه‌ای برای اجتناب از این اتفاقات این چنینی قرار گرفته و در این مدت کم توانسته این مستند را تهیه کند.

بیشتر ببینید:

رسول اف می‌گوید وقتی از جزئیات آن مطلع شده برایش جالب بوده که در همین قوانین موجود کشور هم ظرفیت‌هایی وجود دارد که در صورت استفاده از آن‌ها، موجب ایجاد حس مسئولیت و دادخواهی می‌شود که با همین قوانین حتما می‌شود جلوی این فجایع را گرفت.

او به همراه دو دوست مشترک خود با بکتاش آبتین، با اندوه فراوان ثبت‌کننده این قسمت از زندگی بکتاش آبتین باشند که با مرگ او پایان نگرفته و حالا شکل تازه‌آی از آزادی‌خواهی در کارنامه بکتاش آغاز شده است.

او هدف این مستند را تاکید روی قوانین موجود و مبتنی بر واقعیت از زبان پزشکی که در نزدیکی درمان بکتاش آبتین را پیگیری می‌کرده و نزدیکان اوست و به وقایع بیماری تا مرگ او می‌پردازد.

این را هم ببینید:  مختصر و مفید: ناصرالدین شاه قاجار

در این مستند، تمرکز روی کارنامه هنری او نیست. موریانه‌ای با دندان‌های شیرینی مستندی است که خود بکتاش درباره زندگی خودش ساخته و هدف این مستند تکرار آن نبوده است. رویکرد مستند برای شرایط دیگر افرادی است که می‌توانند شرایطی مشابه بکتاش داشته باشند و امیدوار است این باعث بشود در سیستم قضایی توجه بیشتری به این موضوع بشود.

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.