کنسرت‌های نوروزی ایرانی در ترکیه، همکاری خوانندگان ایرانی و ترکی

همکاری خوانندگان ایرانی و ترکیه‌ای به سالهای پیش از انقلاب باز می‌گردد. چه زمانی که آژدا پکان از فرامرز اصلانی، ملودی اگه یه روز را هدیه گرفت و چه زمانی که کویر دل را به مرجان، خواننده محبوب آن سال‌ها هدیه داد.

در همان دوران بود که انوشیروان روحانی، و فریدون فرخزاد با امل سایان، خواننده مشهور ترکیه‌ای، دل می‌دادند و قلوه می‌گرفتند. و گوگوش هم در استانبول به اجرای برنامه می‌پرداخت.

حالا امتا ۴۳ سال بعد از انقلاب اسلامی، نوع تازه‌ای از روابط در حال رواج گرفتن است. کنسرت‌های خوانندگان ایرانی در نوروز اکنون در حال فروش بلیت‌های خود هستند و از ماکان بند تا رضا صادقی، خود را برای کنسرت‌های استانبول آماده می‌کنند تا اگر ایرانیانی از داخل برای کنسرت داریوش و گوگوش و کار مشترک ابی و ابراهیم تاتلیسس به استانبول می‌روند. عده زیادی هم از کشورهای دیگر برای تماشای خوانندگان مجاز، نه به تهران که به استانبول بروند.

بیشتر ببینید:

مادر عزیزم ۷۰

خوبی ۵

پیش لرزه‌های چنین اتفاقی این روزها با حضور عایشه‌گل، در کنسرت بابک جهانبخش احساس می‌شود. عایشه‌گل، خواننده ترکیه‌ای است که البته در ایران به عنوان بازیگر فیلم سینمایی مطرب، یکی از بر مخاطب‌ترین فیلم‌های سینمایی سالهای گذشته سینمای ایران مطرح شد و پس از آن، ترانه مشهور بهت قول می‌دم از محسن یگانه را که پر بازدیدترین ویدئوی یوتیوب فارسی به شمار می‌رود به ترکی خواند. او حالا با حضور در کنسرت بابک جهانبخش، نشان داده که روز به روز، ارتباط این ستاره‌های دنیای سرگرمی، مستحکم‌تر می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با عایشه‌گل جوشکن و اخبار آن، روی کارت‌های همین ویدئو، یا لینک‌هایی که در توضیحات قرار دارد کلیک کنید و برای اخبار مربوط به کنسرت های نوروزی، پندار را سابسکرایب کرده و تیک زنگوله آن را بزنید.

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.