فیلم‌های پورنو | چه می‌دانیم؟

فیلم‌های پورن، پورنو، غیر اخلاقی، مبتذل، شهوانی و مانند این همیشه یک بخش پنهانی از ماجرای فیلم‌های غیر رسمی هستند.

آن‌ها قصد دارند تخیلات جنسی را ارائه کنند و معمولا شامل محتوایی مثل برهنگی یا سافتکور یا آمیزش جنسی یا هاردکور هستند.

گاهی فرق هست بین فیلم‌های وابسته به عشق شهوانی، و پورنوگرافیک. دومی، هدفش تحریک فرد است و داستان‌سرایی را در درجه دوم اهمیت قرار می‌دهد.

تاثیرات بد و مخرب فیلم‌های پورنوگرافی، بر افکار به ویژه نوجوانان برای رفتارهای خشونت‌آمیز می‌تواند شامل شی‌انگاری از انسان‌ها یا احترام‌زدایی از هم‌نوع بشود.

دسترسی به فیلم‌های پورنوگرافی در همه جای جهان تقریبا، برای کودکان و نوجوانان و جوانان زیر ۱۸ سال ممنوع است. بعضی نقاط جهان، از طریق دی‌وی‌دی، دانلود، تلویزیون کابلی و مانند آن عرضه می‌شود و البته شبکه‌های ماهواره‌ای.

اختراع فیلم‌های پورنوگرافی، با اختراع فیلم در دهه ۸۰ آغاز شد. سود بالا، تهیه‌کنندگان مخصوص خودش را به همراه آورد. مخالفان بسیاری علیه آن قد کشیدند و تلاش کردند با تعریف آن به عنوان فحشا، محدودش کنند. مدت‌ها گذشت تا از زیر زمین به روی زمین آمدند. تماشای آن‌ها ننگ اجتماعی به همراه داشت و بیشتر در فاحشه‌خانه‌ها، سالن‌های سینمایی مخصوص این کار، میهمانی‌های دزدکی، در خانه، سینماهای شبانه و کلوپ‌های اختصاصی دیده می‌شدند.

در دهه ۷۰، نیمه قانونی شدند و در دهه ۸۰، با ویدئوی خانگی گسترده‌تر شد. اینترنت هم مثل همه چیز، این صنعت را هم دستخوش تغییرات بسیار بسیار بزرگی کرد. و امکان سانسور آن ضعیف‌تر و ضعیف‌تر شد.

بیشتر ببینید:

تجارت جهانی آن، حدود ۹۷ میلیارد دلار برآورد شده. لس‌آنجلس پایتخت فیلم پورنوگرافی در جهان است.

درآمد بازیگران پورن چقدر است؟

آن‌ها بسته به محبوبیت، تجربه، درخواست مخاطبان و نوع رابطه‌آی که به نمایش می‌گذارند حقوق متفاوتی دارند. بازیگران آن بارها برای حفظ موقعیت خود ناچار به انجام عمل‌ّای زیبایی در نقاط مختلف بدن خود هستند. بازیگران مرد کمتر با چنین موضوعی دست و پنجه نرم می‌کنند.

هر صحنه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار حقوق بازیگران زن است، در حالی که اگر چنین رفتاری را در جمع‌های خصوصی از خود بروز دهند، دوبرابر درآمد خواهند داشت. حضور آن‌ها اکثر اوقات برای تبلیغات خدمات خصوصی آن‌هاست!
مردها اما مشتریان کمتری در بازار حقیقی دارند.

موضوع سلامت موضوع دیگری است که مورد توجه قرار گرفته. لزوم توجه به بیماری‌های مقاربتی، به خطر افتادن بحث سلامت روانی، غیر واقعی بودن رفتارها و ذهنیتی که ایجاد می‌کند، تاثیر وحشتناک آن‌ها بر روی کودکان، مساله خطر آفرینی رفتارها برای اچ آی وی، عفونت و بیماری‌های مقاربتی و احتمال بارداری و مانند آن همه موضوعاتی هستند که مورد توجه منتقدان این صنعت پرسود، غیر تمیز و البته سرشار از جنسیت‌گرایی قرار گرفته‌اند.

اغراق، صداهای ساختگیُ سکوت فریبنده، حرکاتی دور از احساس، عدم رعایت تناسبهای زمانی،

جشنواره‌آی در لاس وگاس به صورت مرتب و سالیانه برگزار می‌شود که برترین‌های! این صنعت مورد تشویق قرار می‌گیرند.

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.