سریال خاتون به پایان رسید، حالا چی ببینیم؟

سریال خاتون به انتها رسید و قصه پر غصه ی ایران در این سریال روایت شد. در ۲۶ قسمت، شاهد افت‌ها و خاکستر شدن ایران شدیم و در نهایت ققنوسی از ایران در این سناریو برخاست که امید را به ایرانِ جوان بیشتر می‌کند.

در سریال خاتون با خوب و بد شخصیت های زیادی روبرو شدیم. در این مدت از ادبیات رابین‌هودی‌ها انتقاد کردیم و آن را امروزی خواندیم. از آن طرف گاهی از بازی‌های بعضی‌ها گلایه کردیم. خاتون متوقف شد و ما منتظر ماندیم و در نهایت، همراه روایت آن شدیم. روایتی پر از چهره برای مقطعی حساس از تاریخ ایران.

یادی از افرادی مثل فهیمه اکبر زنده شد. زندگینامه او را مرور کردیم. برای نخستین بار در یک سریال، برخی از چپ‌های ایرانی بدون آن‌که خائن باشند دیده شدند. روایتی عاشقانه میان مهربانو و اسفندیار، توام با احترام دیدیم. نظامی راسخ که جانش را ذره‌آی معامله نکرد را شاهد بودیم که در زندان تیرباران شد و روزنامه‌نگار و بازاری‌‌ای را که علیرغم مشکلاتشان از پای ننشستند.

بیشتر ببینید:

در مقابل، افراد متزلزلی مانند شیرزاد ملک بودند که فکر کردند می‌توان با اجنبی هم تعامل داشت، می‌شود با مهاجمان به این سرزمین پیمان داشت برای جلوگیری از تخریب بیشتر و البته به خیال خود، چیزی به عنوان فاصله برای آن تعریف کرد. اما تینا پاکروان تمام تلاشش را کرد تا در این سریال، این موضوع را به این شکل تبیین کند که ممکن نیست. 

این را هم ببینید:  سریال نوبت لیلی قسمت ۳ سوم

پروداکشن مفصل و سریالی خوش‌ساخت؟ در دو قسمت اول این طور به نظر می‌رسید اما در قسمت‌‌های بعد از آن، سریال با افت محسوسی مواجه شد و این افت ، اگرچه کاهش پیدا کرد اما تا انتهای داستان با شک و تردید ادامه یافت. 

حالا سریال خاتون جای خود را به یک سریال دیگر می‌دهد. سریالی به نام نوبتِ لیلی.

اما سوال اصلی اینجاست: سریال خاتون موفق بود؟ نظر شما چیست؟ در کامنت‌ها برای پندار بنویسید.

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.