صدف طاهریان و پشت صحنه کثیف سینمای ایران

صدف طاهریان پس از هفت سال از مهاجرت خود، دوباره با مطرح شدن بحث‌های پشت صحنه کثیف در میان بعضی از سینمایی‌ها به عنوان اولین کسی که با جسارت کامل این موضوع را در میان گذاشت و گفت سینمای ایران کثیف است دوباره این بحث را پیش کشیده.

او گفته که علت مهاجرت من هم همین بود. نمی‌توانستم کاری را دوست داشته باشم، در کشور خودم باشم و به همین دلیل نتوانم به آن برسم.

می‌گوید بعد از مهاجرت علت آن که از من پرسیده شد می‌گویم به علت کثیف بودن سینمای ایران و متاسفانه یک سری آدم‌هایی که نمی‌دانم چه گذشته‌ای داشته‌اند وقتی به قدرتی می‌رسند دلشان می‌خواهد به هر طریقی که شده به خانم‌ها پیشنهاد بدهند و شرط برای دادن نقش و خیلی چیزهای دیگر به این شکل. او دوباره این موضوع را مطرح کرده و گفته یک سری از خانم‌های سینما آمدند و برخلااف آن زمان که کسی پشت سر من نایستاد، در حالی که همه می‌دانستند و الان هم که خدا را شکر علنی شده، آن زمان من را تنها گذاشتند.

کسانی که خودشان در این داستان‌ها بوده‌اند و هر صبح که بیدار می‌شدم ویدئوهایی را می‌دیدم که هریک از همین خانم‌هایی که خودشان این مدلی بازیگر شده بودند علیه من حرف زدند. آن‌ها چیزهایی که لایقشان بودند به من می‌گفتند. و هر چیزی که بود. یکی دو بازیگر آقا هم بودند که من جواب آن‌ها را ندادم و سعی کردم زندگی‌ام را بکنم و کارهایی که دوست داشتم را بکنم. افسردگی‌ای که در ایران داشتم می‌گرفتم دلم می‌خواهد الان دیگر شما کنارم باشید و حمایت شما را بیشتر از هر زمان دیگری نیاز دارم.

صدف طاهریان می‌پرسد الان واقعا چه اتفاقی افتاد؟ که برخلاف ۷ سال پیش همه متحد شدند و می‌گویند سینمای ایران کثیف است‌ا انقدر تکرار شد و تکرار شد و تکرار شد. من دوست ندارم اسم ببرم. چون اگر نام ببرم حتما ثابتش می‌کنم. نمی‌خواهم بلوف بزنم اسمی را بگویم. می‌دانم که اگر اسم بیاورم خیلی بد می‌شود. برای خانواده‌هایشان بد می‌شود. من اگر اسم ببرم ایا ارگانی هست که آن‌ها را بخواهد و از آن‌ها بپرسد؟ الان خیلی برای من مهم است. نمی‌گویم الان خوشحالم و ناراحت نشدم اما این روزها خنده‌ام گرفت که من که ۷ سال پیش این را می‌گفتم. چرا؟ چون کار فاخری نداشتم؟ نمی‌تونستم که انجام بدم چون در آن صورت باید تن می‌دادم به خیلی چیزها. هر چقدر که شما بگویید مهم نیست، فضای اجتماعی در ۷ سال پیش مثل الان نبود. شما نمی‌دانید با هر حرفی چه می‌گذشت به حال من.

من هر روز که بیدار می‌شدم یک نفر میکروفون دستش گرفته بود و از مردم می‌پرسید نظرت درباره صدف طاهریان چیست که می‌گوید پشت پرده سینمای ایران کثیف است؟

کرم از درخت است. تو رفتی لباس شنا پوشیدی. یک سرچ بکنید می‌بینید ماشالله حمله بازیگران ایرانی به صدف طاهریان چیست. به خودم افتخار می‌کنم که آن قدر جسارت در زندگیم داشتم که آمدم از همه زندگی‌ام گذشتم. دختر ۲۶ ساله‌ بودم آمدم زندگی‌ام را از سفر شروع کردم. دوست‌هایم نبودند خانواده‌ام نبودند زبان بلد نبودم. آمدم. شنیدم و تهمت شنیدم.

من وقتی ۴ سال پیش رفتم سفارت پاسپورتم را تمدید کنم آمدم گفتند به من بیا بنویس چه کسانی. گفتم دوست ندارم اسم بیاورم. البته الان وضعیت سفارت خیلی بهتر شده است. دلم نمی‌خواهد و برای زن و بچه‌اش دلم می‌سوزد. چرا به خاطر حرف‌های من؟ می‌دانند. به نظر من آن ها هم می‌دانند.۷ سال پیش همه می‌دانستند ولی با چشم باز می‌گفتند نیست و خودت نتوانستی کار کنی.

این را هم ببینید:  سریال سه سکه قسمت ۱۹ | پاورقی، تیزر، دانلود زیرنویس چسبیده فارسی

او در آخر کار می‌پرسد چند درصد از بازیگران ما با خانواده عکس می‌گذارند؟ چند درصد که همسر و بچه دارند زندگی این مدلی دارند؟

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.