رکوردشکنی فیلم سینمایی برگن با بازی فرح زینب عبدالله

فیلم سینمایی برگن با بازی فرح زینب عبدالله که زندگی خواننده برگن را بازگو می کند در سه روز اول اکران خود به رکورد ۷۱۸ هزار ببیننده دست یافت و صاحب بهترین افتتاحیه تاریخ ترکیه برای فیلمی با ژانر درام و بیوگرافی شد.

فرح زینب عبدالله بازیگری است که ما ایرانی‌ها ابتدا با سریال روزی روزگاری او را شناختیم و در سال گذشته هم در نقش اینجی در سریال آپارتمان بی‌گناهان ظاهر شد. او در انتهای فصل اول سریال آپارتمان بی‌گناهان از این گروه جدا شد و برای فیلمبرداری برگن به گروه تازه‌ای پیوست.

این خبر در آستانه روز ۸ مارس در ترکیه اعلام شد. ۴ مارس پخش فیلم سینمایی آغاز شده است.

برگن نام یک خواننده قدیمی زن در ترکیه است. خواننده‌ای که هنوز هم صدای او پس از دهه‌ها از زندگی‌اش شنیده می‌شود.

برگن در زندگی‌اش تجربه تاسف‌بار اسیدپاشیده شدن روی صورت و قتل توسط همسرش را داشته است. به همین خاطر است که به عنوان یکی از چهره‌ّای نمادین خشونت علیه زنان در این کشور ترکیه به شمار می‌رود.

قبل از فرح زینب عبدالله قرار بود سرنا ساریکایا بازیگر این نقش باشد اما در نهایت فرح زینب عبدالله انتخاب شد که شباهت او به ویژه پس از گریم به خواننده اصلی، مایه تحسین بینندگان فیلم بوده است تا جایی که حتی سرنای کاریکایا هم بعد از دیدن نقش فرح زینب عبدالله نوشت که یک کار فوق‌العاده از کار در آمده و قسمت این‌گونه بوده است.

بازیگر نقش همسر برگن که قاتل او نیز هست، بشیکچی اوغلو بوده است که به جای هالیس اوزگور بازی کرده است. اما نام بازیگر این قاتل، در هیچ صحنه‌ای از فیلم برده نشد. او هنوز زنده است.

از طرف دیگر حاشیه‌های دیگری هم این فیلم داشته است. ماهسون قرمزیگل که خواننده مشهوری است که به تازگی بعد از دهه‌ای سکوت آهنگ‌های جدیدش غوغا کرده نوشته است:

«شما اگر بخواهید می‌توانید زندگی یک خواننده را بازی کنید، اما هرگز نمی توانید آهنگ های او را مانند او بخوانید. به محض اینکه این بازیگر در فیلم بیوگرافی با صدای خودش بخواند، سینما را ترک می کنم. وقتی به دیدن هنرمندی که دوستش دارم می روم ، مجبور نیستم آهنگ های آماتور بازیگری را بشنوم که به او زندگی داده است.»

در مقابل، اوزجان دنیز، خواننده دیگری است که جواب ماهسون را این‌گونه داده است:

« فیلمی که از روی بیوگرافی ساخته می شود کنسرت نیست . چیزی از این فیم انتظار داریم این است که زندگی نامه را به خوبی به تصویر بکشد. اگر بازیگرش خود برگن نیست و یک بازیگر نقش آنها را بازی می کند باید صدایش هم متعلق به خود بازیگر باشد. دوره ی فیلم های قدیمی و صداگذاری تمام شده است. دیگر زشت است که روی صدای بازیگر صدای دیگری بگذارند. فرح با موفقیت از پس یک کار خیلی سخت برآمده است. به او تبریک می گویم.»

حاشیه دیگر فیلم این است که در شهر کوزان، نمایش این فیلم ممنوع شده است. شهردار این منطقه دلیل ممنوعیت فیلم ترکیه‌ای برگمن را اینطور شرح داده است:

« من به تازگی در مورد فیلم برگن مطلع شدم. یک روز قبل پرسیدم موضوع از چه قرار است؟ و از آنهایی که به سینما علاقه دارند پرسیدم. آنها نیز داستانش را برایم تعریف کردند. اینجا بحث خشونت است چرا باید این خشونت را برای بچه هایم تعریف کنم؟ فیلم هایی مثل این در این شهرستان پخش نمی شود.»

شوهر برگن، هالیس اوزگور در یک مصاحبه تلویزیونی درباره عملی که انجام داده ابراز پشیمانی نکرده و گفته است:

«من او را نکشتم، آمریت به قتل کردم. پشیمان نیستم . او زیاد مشروب می خورد. ترانه می خواند. آواز خواندن زن بی ناموسی است. نه یک بار، نه ۵ بار، نه ۱۰ بار به من خیانت کرد! من چون دوستش داشتم با او نبودم. گفت بیا با هم ازدواج کنیم. به او گفتم می‌خواهم تو را بکشم.»

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.