پس از سه سال حضور در ایران: پایان ابدی، برای پیمان ابدی

این مطلب ۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ در پندار نت منتشر شده و 83568 بار مشاهده شد.

پیمان ابدی، فردی که در سال های گذشته به بدلکاری شهره شده بود، عصر روز چهارشنبه در حین انجام عملیات بدلکاری در جاده کن درگذشت.

خبرگزاری فارس او را یکی از بدلکاران موفق سریال آلمانی «هشدار برای کبری ۱۱» نامیده است. پیش تر فرورتیش رضوانیه، روزنامه نگار طنز پرداز، که سابقه ی همکاری با پیمان ابدی را داشت، بار ها بدلکاری او را زیر سوال برده بود.

پیمان ابدی، ۳ سال پیش وارد ایران شد و به سرعت به چهره ای معروف تبدیل شده بود. چنان که آموزش بدلکاری را به جمع زیادی بر عهده گرفته بود.

علت مرگ او، تصادف موتورسیکلتش با اتوبوس عنوان شده است. طی چند سال گذشته، یک موتورسوار دیگر، در تهران در حین یک عملیات نمایشی، به علت عدم رعایت ایمنی لازم جان سپرده بود.

ابدی، در حال کار در تله فیلم «چشم های نامحسوس» در شش کیلومتری جاده کن بود. وی مشغول اجرای حرکات نمایشی در یک اتوبوس، بود که اتوبوس پس از واژگونی منفجر شده و پیمان ابدی جان باخت.

پیمان ابدی، چندی پس از ورود خود به ایران، به خبرگزاری فارس گفته بوده : «بیشتر از شش ماه است که به ایران آمده‌ام و آموزش بدلکاری می‌دهم. اما اگر به تازگی شنیده می‌شود که آمدم و یک کارهای را انجام می‌دهم دلیل اصلی‌اش این بود که نمی‌خواستم به عنوان یک بدلکار فقط برای کارگردان‌ها کار کنم. بلکه می‌خواستم اصول، قوانین و فرهنگ حرفه بدلکاری را ارائه و توسعه بدهم. برای آشنایی و آموزش آنچه خودم در آلمان آموختم زمان لازم بود.»

مجله پر تیراژ خانواده سبز، در گفتگویی با پیمان ابدی، از قول او آغاز به فعالیت ش را این گونه شرح داده است : «در سال‌ ۱۹۹۸ در دانشگاه‌ با یک‌ دعوت‌از سوی‌ یک‌ گروه‌ بدلکار مواجه‌ شدم‌ تا یک‌صحنه‌ بدلکاری‌ را اجرا کنم‌. پلی‌ در شهر کلن ‌وجود دارد که‌ حدود ۲۱ متر ارتفاع‌ دارد وعمق‌آب‌ چهارونیم‌ متر است‌ و جریان‌ آب‌ در آن‌رودخانه‌ خیلی‌ سریع‌ است‌. در صحنه‌ای‌ از یک‌فیلم‌ خانمی‌ که‌ روی‌ این‌ پل‌ بازی‌ داشت‌ لیزمی‌خورد و پایین‌ می‌افتد. بعد از اجرای‌ موفق‌این‌ صحنه‌ با دعوت‌های‌ مختلف‌ گروه‌ بدلکاری‌برای‌ اجرای‌ این‌ صحنه‌ها مواجه‌ شدم‌ و مدتی‌بعد هم‌ عضو ثابت‌ تیم‌ آنها شدم‌.»

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:
9 نظر
 1. نیما افشارنادری می‌گوید

  خیلی حیف شد. شاید اگر زنده میماند .فیلمهای ما یک جذابیتی بدست می آوردند. امیدوارم شاگردهایش چیزهایی را یاد گرفته باشند. خدا رحمتش کنهارسال شده توسط melika در ۰۵/۰۷ ساعت ۱۱:۱۷ PM

 2. نیما افشارنادری می‌گوید

  سلام مرسی واسه تصاویر مراسم پیمان ابدی خدا بیامرزدش

  به هر حال حادثه خبر نمی کنه شاید امروز نوبت ما باشه و امیدوارم مرگ پیمان فقط یه حادثه باقی بماند مردم همه چیزو با هم قاطی نکنن.
  تا که بودیم نبودیم کسی کشت ما را غم بی هم نفسی تا که رفتیم

  همه یار شدند خفته ایم همه بیدار شدند قدر ایینه بدانید چو هست

  نه در ان وقط که افتادو شکست

  خدا همه مارو بیامرزه بد نیست یه فاتحه واسه اونایی که نیستن بدیم.

  مرسی ساعات خوبی واستون ارزو میکنم
  ارسال شده توسط نسترن در ۰۵/۰۹ ساعت ۱۲:۱۸ AM

 3. نیما افشارنادری می‌گوید

  حیف نبود اومد ایران و جون خودشو از دست داد. واقعا خدا رحمتش کنه
  ارسال شده توسط مونا سامره در ۰۵/۰۹ ساعت ۰۵:۵۱ AM

 4. نیما افشارنادری می‌گوید

  به ایران بازگشت چون عاشق بود عاشقانه به حرفه اش پرداخت و در راه عشقش جان باخت.چه زیبا.روحش شاد.
  ارسال شده توسط سمن در ۰۵/۰۹ ساعت ۱۲:۱۵ PM

 5. نیما افشارنادری می‌گوید

  hamishe migan gahi bayad kam bashi ta kambodet ehsasshe nainke nabashi ta nabodanet adat beshe*valy man migam nabodane paman hich vagt adat nemishe khodayash biyamorzad
  ارسال شده توسط mina در ۰۵/۱۰ ساعت ۰۵:۳۳ AM

 6. نیما افشارنادری می‌گوید

  یمان ابدی داشت کاری می‌کرد که ما با دیدن فیلمها و سریالهای اکشن ایرانی ، همان حسی را پیدا کنیم که با دیدن « هشدار برای کبری ۱۱ » پیدا می کنیم ! اما متاسفانه اجل مهلتش نداد !
  از خداوند متعال ؛ بهترین و بالاترین جایگاه ابدی را برای پیمان عزیز مسئلت دارم . . .
  ارسال شده توسط محمد در ۰۵/۱۱ ساعت ۰۳:۴۳ AM

 7. نیما افشارنادری می‌گوید

  پیمان بقدری تو دل مردم جا باز کرده بود و دوست داشتنی بود که خود من بارها بعد از شنیدن خبر فوتش چشمام پر اشک شد و خدا اوناییو که دوسشون داره زود میاره پیش خودش که صد در صد پیمان هم یکی از انا بوده.خدا روح بلندوش بیامرزه…
  ارسال شده توسط علی در ۰۵/۱۴ ساعت ۰۳:۵۰ AM

 8. نیما افشارنادری می‌گوید

  پیمان ابدی برای ابد خاموش شد.روحش شاد ویادش گرامی
  ارسال شده توسط مریم سهراب زاده در ۰۶/۰۲ ساعت ۰۸:۴۱ PM

 9. نیما افشارنادری می‌گوید

  روحش شاد . پیمان یک انسان اصیل و با شرف بود .دوست داشتنی و با محبت و با تعصب کاری که همین آخری کار دستش داد . اون شجاع بود و محتاط ولی برای دیگران هر کاری از دستش بر میومد میکرد . درود به روان پاک او و همه وطن پرستان
  ارسال شده توسط مسعود اردلانی در ۰۶/۱۲ ساعت ۰۸:۵۹ PM

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.