رفع فیلتر دوباره، برای «فیس بوک»

مطلب در زمان انتشار خود در سال ۸۸ 264415 بار نمایش داده شده بود.

روز گذشته، لیزابت لیندر، سخنگوی سایت فیس‌بوک با ابراز تاسف از فیلترینگ سایت در ایران و جلوگیری از ورود کاربران ایرانی به این سایت در روزهای اخیر، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که مسؤولین و مدیران فیس‌بوک از شنیدن خبر فیلترینگ سایت دقیقاً در زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران متاسف شدند.

وی در ادامه گفت: «در زمان انتخابات بسیاری از رای‌دهندگان برای کسب اطلاعات درباره شرایط کاندیداهای انتخاباتی از منابع اینترنتی استفاده می‌کنند.»

طرفداران میرحسین موسوی، طی روزهای اخیر عکس های خود را در فیس بوک سبز کرده بودند و گروه های موسوم به “تحریمی” رنگ آبی را انتخاب کرده اند که شمار آن ها کمتر به نظر می آمد. به تازگی، هواداران کروبی رنگ سفید را برگزیده اند و هواداران محمود احمدی نژاد هم گفته می شود رنگ قرمز را بر می گزینند.

سخنگوی فیس بوک، درباره ی شمار ایرانی های عضو این سایت گفت: «این مجموعه معمولا آمار کاربران کشورها را اعلام نمی‌کند و به همین دلیل در مورد ایران نیز نمی‌توانیم بگوئیم که چند نفر عضو فیس‌بوک بودند.»

سایت یاری، دلیل این اقدام را این دانسته بود که ظاهرا فعالیت هواداران یک کاندیدای خاص انتخابات ریاست جمهوری موجب این تصمیم شده است.
سایت فیس بوک، چندی پس از راه اندازی از سوی مقامات ایرانی فیلتر شده بود، اما از زمستان سال گذشته به همراه سایت یوتیوب، از فیلتر درآمد و حالا یک بار دیگر این مساله را تجربه کرد.

سایت یاری نیوز، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران را دستور دهنده رفع فیلترینگ دانسته است.

یاری نوشته است که : «فیلتر شدن فیس‌بوک از جمله مواردی بود که در کنفرانس خبری احمدی‌نژاد نیز از او پرسیده شد که رئیس دولت نهم گفت من دستور ندادم فیس بوک فیلتر شود و دهها سایت علیه من مطلب می‌نویسند که ما برخوردی با آنها نمی‌کنیم.»
از سوی دیگر، مهدی کروبی، دیگر کاندیدای ریاست جمهوری هم به خبرگزاری رویترز گفته بود که به هر حال نظره نظراتی راجع به دولت در این سایت مطرح شده بود و این سایت بسته شد. من این را به ضرر دولت می دانم. این روزها باید تحمل هم بیشتر شود، چرا که هر اقدام این چنینی می تواند مورد برداشت سیاسی قرار گیرد.

سایت فیس بوک، در حال حاضر یکی از محبوب ترین سرویس دهنده ها در جهان و ایران است و از طریق آن می توان ارتباطات اجتماعی را گسترش داد، وبلاگ نویسی کرد، درباره ی مسائل و احساسات نوشت و نظر داد، در آن ترانه و موسیقی گوش داد یا در گروه های انجمن مختلفی به صورت از راه دور فعالیت کرد.

بیشتر ببینید:
نمایش : ۲۶۴۴۱۵ بار
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.