زهرا نژاد بهرام کیست؟

آخرین به روزرسانی برای انتخابات شورای شهر تهران در بهار ۱۳۹۶

زهرا ‌نژاد بهرام نویسنده کتاب موانع مشارکت سیاسی زنان در ایران است. او متولد سال ۴۲ است. اولین معاون فرماندار زن است.

انجمنی که می‌گوید عضو آن است تشکلی ست «صنفی» که جمیله کدیور، روزنامه نگار قدیمی روزنامه اطلاعات، نماینده سابق شورای شهر و همسر عطالله مهاجرانی، وزیر ارشاد دوره محمد خاتمی و معاونت پارلمانی دوره هاشمی رفسنجانی عضو بلندپایه آن است.

زهرا نژاد بهرام معتقد است که شهر مکانی است که با حضور انسان هویتی زنده به خود گرفته است. شهر موجودی است که رشد و بلوغ و بالندگی آن در سیمای ساکنان آن به نمایش در می‌آید. او در زمینه شهری، معتقد است که زنان مطالباتی از فضای شهری و محل سکونت دارند، شهر جایی‌ست که باید مادری کرد، همسری کرد، کارمندی کرد، ثروت تولید کرد، تفریح کرد و هویت و فرهنگ را شکل داد.

بیشتر ببینید:

او می‌گوید می‌خواهد مانند جین جاکوبز، یک شهرساز آمریکایی، درس شهرسازی را در خیابان آموخت و در سامان دادن به شهر، به هنر نیاز است. او حالا کاندیدا شده تا در صورت نمایندگی، با نمایندگانی به قول او مواجه باشیم که با پوشیدن لباس قانونگذاری در پارلمان شهری ضمن احترام به حقوق شهروندی همگان تصویر نمایش نگاه زنانه به مدیریت شهری که همراه با هنر و برنامه ریزی دوجنسیتی است همساز نمایند.

او به دولتی‌ها، از جمله شهیندخت مولاوردی نزدیک است. زمانی که اعتراض‌ها به دیدار پاپ و مولاوردی بالا گرفته بود نوشت که بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ هزار نفر کاتولیک در جهان زندگی می کنند. آنان مانند مسلمانان به شدت به رهبران دینی خود وابسته و گوش به فرمان آنان هستند. با توجه به وجود نقاط مشترک بین ادیان ابراهیمی چنین دیدارهایی می‌تواند زمینه تعامل و تبادل نظر بین ادیان را فراهم کند تا بر اساس اشتراک به تفاهم برسند. پاپ در سخنرانی‌های اخیر خود به فرزند آوری تاکید کرده. در عین حال این موضوع برای کشور ما هم به عنوان یک استراتژی مطرح است. سفر مولاوردی به واتیکان و دیدار او با پاپ نشان‌دهنده تمرکز ایران روی موضوعاتی مانند تحکیم بنیان خانواده، رفع خشونت و اتحاد و تعامل ادیان در زمینه حل مشکلات جهانی است.

این را هم ببینید:  میدان پهلوی (مدتی: ولیعهد و بعدتر: ولیعصر)
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.