مسیح علینژاد: رای بی رای کار من است |‌فاطمه حقیقت‌جو: شما آب زیاد بخور

گزارشی از یک یکی‌به دو بین دو میهمان در برنامه چشم‌اندازی

این برنامه که سیما ثابت، میزبان آن بود، در سه روز اول، تنها در یوتیوب ۱۴۷ هزار بار دیده شده است.

در دقیقه ۱۲، فاطمه حقیقت‌جو حضور ترامپ را به نوعی یگانه مشکل دولت روحانی دانست و این‌که آن «دیوانه» نقشه‌ها را به باد داده است.

او می‌گوید نمی‌خواهم بگویم با انتخاب رئیس جمهور، بهترین هم باشد، فرض کنیم که مسیح علینژاد کاندیدای ریاست جمهوری است، رضاپهلوی هم کاندیدای ریاست جمهوری است، یک دفعه مشکلات کشور حل نمی‌شود و گل و بلبل نمی‌شود.

پاسخ مسیح علینژاد اما این است که منظورتان از وضعیت بهتر در دوره خاتمی چه است؟ آیا شعارهای همتی و مهرعلیزاده شعارهای مردم است؟ مگر روحانی همین شعار را با کلیدش نداده بود؟ درهای استادیوم را باز کرد؟یک شعار را بگویید که اتفاق افتاده باشد.

بیشتر ببینید:

در این گفتگو فاطمه حقیقت‌جو موضوع مهمی که در دوره حسن روحانی اتفاق افتاده باشد را این‌طور توضیح می‌دهد: بله، بالاخره در دوره اول برجام را امضا کرد و مشکلاتی بود که پیش از آن ایجاد شده بود. او اما در زمینه حقوق شهروندی نظر طرف مقابل را تایید می‌کند و آن را به محدود بودن اختیارات رئیس‌جمهور تقلیل می‌دهد. می‌گوید شرایط زن روستایی در روستا که آب و لباس می‌خواهد با انتخاب همتی یا رئیسی تغییر می‌کند.
در دقیقه ۲۰ این ویدئو اما می‌بینیم که مسیح علینژاد جمله حساسیت‌برانگیز خود را به کار می‌برد.

این را هم ببینید:  روزی که مسیح علینژاد حامی رای دادن بود

ببینید خانم ثابت، من ترجیح میدم صحبتهای خانم حقیقت‌جو را الان جواب بدم. خیلی مهم است که وقتی می‌گویید فعال حقوق بشرم و همتی را رای بدهید مشخص است که دست‌هایم می‌لرزد….

مسیح علینژاد در این مصاحبه فاطمه حقیقت‌جو را به کرنش متهم کرد و در پاسخ، فاطمه حقیقت‌نژاد گفت آب زیاد بخور.

حقیقت‌جو اضافه کرد من این‌جا هستم تا با ۳۴ درصد مردد صحبت کنم. من این‌جا نیستم که شما را قانع کنم. آقای روحانی و ظریف خیلی کارها کردند. مشکلاتی که احمدی نژاد ایجاد کرده بود و کشور آسیب دید را رفع کردند. در مقابل مسیح علینژاد تاکید می‌کند که رای ندادن مسالمت‌آمیزترین کنشگری فعال است.
ا
ما یک جمله از مسیح علینژاد درباره این‌که کمپین رای بی رای را راه اندازی کرده است مورد انتقاد کاربران زیادی قرار گرفته است.

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.