نقد فیلم سیروس الوند: برگ برنده

محصول ۱۳۸۲ توسط نیما افشارنادری در گفتگو با مهرنیوز

نسبت به فیلم های قبلی این فیلم ساز بهتر و جذاب تر بود.

نیما افشارنادری، سردبیر سایت هنری پندار ، درگفتگو با خبرنگار هنری ” مهر” در رابطه با “برگ برنده” آخرین اثر سیروس الوند گفت: فیلم جدید این کارگردان ، یک اثر خوب و خوش ساخت است و نسبت به فیلم های قبلی این کارگردان از داستان روانتر و واقعی تری برخوردار است . در واقع این فیلم با استفاده از یک داستان روان و طبیعی بیننده را به خوبی در سیر حوادث با خود همراه می کند .

وی افزود : با این وجود بازی فریبرزعرب نیا در این فیلم از سطح کیفی خوبی برخوردار نبود به طوری که هیچ وجه تمایزی برای آن نمی شد قائل شویم. در مقابل آن بازی باران کوثری بود که بسیار جذاب و دلپذیر می نمود.

سیروس الوند | عکس: نیما افشارنادری/ پندار
سیروس الوند | عکس: نیما افشارنادری/ پندار

نادری گفت : با توجه به اینکه داستان فیلم برخلاف دیگر فیلم های جشنواره فجر در شهر تهران اتفاق می افتاد ، فیلم دارای وجه تمایز ویژه ای نسبت به دیگر فیلم های جشنواره شده بود.

وی در ادامه افزود : نکته جالب توجه در این باره تجاری بودن فیلم بود . به این معنا که فیلم از ویژگی ها و پارامتر های تجاری خاصی برخوردار بود که باعث می شود از فروش خوبی هم در اکران عمومی برخوردار شود . داستان فیلم در عین اینکه ویژگی خاص و غافلگیر کننده ای نداشت ، اما مخاطب را به خوبی با خود همراه می کرد .

این را هم ببینید:  تخت جمشید در مه

نادری افزود : با این وجود ، موسیقی ناصر چشم آذر با ملودی زیبا اما نامربوط خود از جمله نکات منفی این فیلم بود .

کد خبر ۵۷۱۷۴
۱۳۸۲

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.