پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل

پاتوق: معرفی کافه ها و رستوران های ايران

اگر از نان پیتزا های قطور و پهن خسته شده اید، خیابان پاسداران، به سمت بالا، روبروی کلانتری در سمت راست، دوسه مغازه که از “فست فود” معروف ماکس برگر بالا می روی، پیتزا فروشی ایتالیایی ناپولی منتظر شماست. بهتر است ماشین خود را نزدیک کلانتری پارک کنید، تا نگرانی دزدیده شدن ماشین را حداقل برای مدت یک ساعت به فراموشی بسپارید.

پیتزا ناپولی
تعداد میز: ۸
گنجایش: ۴۰ نفر
متوسط قیمت غذا: ۴۶۰۰ تومان
پیشنهاد: پیتزا چانو شامل فیله گوساله، بلوچیز، سس پنیر و پنیر موتزارلا
نشانی شعبه پاسداران: بین بوستان نهم و دهم، پلاک ۲۸۳
نشانی شعبه ملاصدرا: بعد از چهارراه شیخ بهایی، پلاک ۲۸۳

آقای فخاری مدیر این رستوران است که البته شعبه ای دیگر هم در خیابان ملاصدرا، درحوالی میدان ونک دارد. البته مالک اصلی آن در کشور سوئد اقامت دارد.

کار اصلی اما بر گردن سه آشپزی است که در انتهای رستوران، جلوی دید همه در حال طبخ پیتزا هستند. یکی شانه های نان پیتزا را آماده می کند. دیگری آن را پهن کرده و مواد پیتزا را روی آن می ریزد و نفر سوم ، مسئول تنور است.

ناپل یکی از شهر های باستانی در جنوب ایتالیاست و ازخصوصیات پیتزا ناپلی، می توان به آب گوجه فرنگی مخصوصی اشاره کرد که بر روی لایه نازکی خمیر ریخته می شود و با پنیر موتزورلای تازه مخلوط شده با نوع خاصی از ریحان وحشی، که به دلیل علاقه شدید ملکه ناپل، مارگریتا نام گرفته طبخ می شود.

اگر در کار آشپزهای خوش اخلاق این مغازه دقیق شوی، آن ها را می بینی که گاهی دست به عملیات نمایشی محیر العقول در پرتاب و پرداخت خمیر نان می زنند.

این را هم ببینید:  نمایشگاه کتاب سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت تعطیل شد
پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل
پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل

 

پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل
پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل

 

پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل
پیتزای نازک خیابان پاسداران، میراث شهر ناپل
بیشتر ببینید:

پیتزا ناپولیفرض کنید معده شما و دوست صمیمی تان به اندازه یک پیتزای کامل جا ندارد و هر کدام هم هوس یک مزه ی متفاوت را دارید؛ پیتزا ناپولی، می تواند پیشنهاد خیلی خوبی باشد. چرا که در این جا، شما می توانید پیتزایی را سفارش دهید که نیمی از آن مثلا پیتزای میگو به قیمت ۵ هزار و پانصد تومان نیم دیگرش از نوع دیگری از پیتزا، مثلا آفریکانا، به قیمت ۴ هزار و پانصد تومان باشد. در این صورت شما باید میانگین قیمت دو نوع پیتزا را بپردازید.

ناچو، پیتزای پر طرفدار ناپولی است. با گوشت های تکه ای که در کمتر پیتزا فروشی در تهران می توانید بیابید.

به نظر می رسد که در همه پیتزاهای این رستوران، مطابق رسم و رسوم آشپزهای ایتالیایی، سیر نقش عمده ای دارد، اما آشپزهای خبره آن، در پاسخ به پرسشی در این باره تنها لبخند زده و با این کار به شما می گویند که نباید از فوت آخر کوزه گری شان بپرسید.

پیتزا ناپولیبرخلاف بقیه پیتزا ها که در این جا منحصر به فرد هستند، کالزونه نیز، غذایی است که در تنور سنگی ناپولی پخته می شود و طرفداران خاص خود را دارد. اگرچه بعضی معتقد باشند که کالزونه های پیتزا سنگی گاندی، در طبقه زیرین مرکز خرید گاندی، لذیذتر هستند.

در میان سالاد های این رستوران هم خوراکی های خوشمزه تازه یافت می شود.

این را هم ببینید:  عکس گلشیفته فراهانی قبل از مهاجرت (شب چله چلچراغ)

سالاد استونا، ترکیبی است از ادویه های مخصوص و کرفس که می تواند طعم های تازه ای را با ذائقه ما آشنا کند. همین طعم تازه است که صدای قرچ قرچ جویده شدن کرفس را می تواند خوشایند کند.

وقتی از پیتزا ناپولی بیرون می آیید، حس خوبی دارید، از این که بیش از سیر شدن به وسیله ی خمیر های پخته شده حجیم، این گوشت و سبزیجات و ادویه است که شما را سیر کرده است.

سال ۲۰۰۷

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.