کوپه: ماشین دودی خیابان انقلاب

در کافه کوپه، این حس نوستالژی جایگاه ویژه ای دارد. آن هم در خیابان انقلاب اسلامی، خیابانی که خیلی از شهروندان تهرانی، از نسل های مختلف، بسیاری از خاطره هایشان را در آن گم کرده اند.

از چهار راه کالج (تقاطع حافظ شیرازی) که به سمت تئاتر شهر می آیید، با تمام شدن پل هوایی، به ضلع شمالی که نگاه کنید، کافه کوپه، آرام و بی هیاهو چشم انتظار شماست.

تا چندی پیش، تماشای ویترین کوپه، شما را درنگاه اول به این نتیجه می رساند که با یک کتاب فروشی  مثل فروشگاه های کتاب رو

بیشتر ببینید:
کوپه: ماشین دودی خیابان انقلاب | عکس: نیما افشارنادری
کوپه: ماشین دودی خیابان انقلاب | عکس: نیما افشارنادری

بروی دانشگاه تهران و یا یک فروشگاه محصولات موسیقی مانند بتهوون طرف هستید، اما حالا دیگر با پارچه اضافی نصب شده بر سردر این مکان، دیگر کسی اشتباه نمی کند.

این کافه که تا چند هفته دیگر، یعنی درست در ۲۷ فروردین ماه ۸۶ ، یک  ساله می شود، توانسته در  این مدت کوتاه گروهی از رهگذران خیابان انقلاب را جذب خود کند؛ کسانی که ترجیح می داده اند به جای بوفه پارک دانشجو، جایی بهتر را برای نشستن و انتظار کشیدن انتخاب کنند و البته کافه گودو هم چنگی به دلشان نمی زده است.

پس از ورود به کوپه، دو انتخاب دارید. اگر غذا میل دارید باید چند پله پایین بروید و در صورتی که می خواهید قهوه و یا گلاسه ای بخورید و گپ بزنید، باید از پلکان کافه بالا بروید.

این را هم ببینید:  چای، قلیان و فوتبال در جزیره

بخش پایینی رستوران، دکوری مشابه همه فست فود های شهر تهران دارد، با این تفاوت که تنوع زیاد غذایی اش، نقطه قوت آن نسبت به بسیاری از جاهای مشابه به حساب می آید؛ منوی آن شامل بیش از ۵۰ غذای متفاوت می شود که زیر عناوین «مکزیکی، ویژه ملل، فست فود، ایرانی و ایتالیایی» طبقه بندی شده اند.

پس اگر هوس کردید مثلا دلمه را با پاستا و همزمان با پیتزا آبنیلیو روی میزتان داشته باشید، واگن پایینی کافه کوپه را پیشنهاد می کنم.

اما جز دو انتخابی که پلکان کافه پیش پای شما می گذارد، انتخاب سومی هم هست که احتمالا به کار خیلی از مشتری های هر دو طبقه کوپه می آید؛ این انتخاب، سرویس بهداشتی یا همان دستشویی رستوران است. در این کافه سعی شده حتا این بخش هم القا کننده فضای قطار باشد.

البته از تکان های قطار و قفل شدن های درب های آن هنگام نزدیکی به ایستگاه خبری نیست، اما کوچکی آن و درز بین در هایش، احساس ناامنی را به استفاده کننده می دهد. همچنین افراد منتظر باید بر روی پله ها درست جایی بایستند که به شدت از هر دو طبقه ی کافه کوپه، در معرض دید هستند.

کوپه: ماشین دودی خیابان انقلاب | عکس: نیما افشارنادری
کوپه: ماشین دودی خیابان انقلاب | عکس: نیما افشارنادری

سالاد بار کوپه شاید هیجان انگیز ترین خوراکی این جا باشد که در دو اندازه بزرگ به قیمت ۲ هزار تومان و کوچک به قیمت هزار و صد تومان به فروش می رسد. برای گرفتن سالاد باید پشت شیشه های پیشخوان طبقه پایین بایستید تا مواد مختلف نشکیل دهنده سالادتان با گزینش خود شما، در ظرف ریخته شده و در مقابلتان قرار گیرد.

 همچنین اگر محل کارتان نزدیک کوپه است، یک فرصت استثنایی پیش روی شماست. صبحانه های خود را می توانید با تنوع غذایی بسیار، در کوپه نوش جان کنید؛ چای شیرین صبحگاهی، به همراه کره و عسل و تخم مرغ.

این را هم ببینید:  معرفی پیست دوچرخه سواری چیتگر

پس از گذشت یک سال از راه اندازی این کافه/رستوران و شناخته شدن آن که مدتها در این خیابان شلوغ، مخفی مانده بود، برخلاف گذشته دیگر نمی توان کوپه را فقط پاتوق دانشجو های دانشگاه امیرکبیر، تئاتری های پارک دانشجو و یا بچه های دبیرستان البرز دانست. این روز ها، مشتری های غریبه بیشتری به این جا می آیند.

اگر شما هم تا به حال غریبه بوده اید، کوپه، جای حوبی برای آشنایی است.

غذاکده کوپه:

  • پیشنهاد: پیتزا آنبیلیو (فیله گوساله، زیتون، سس مخصوص) به بهای ۳۳۰۰ تومان
  • متوسط قیمت غذا: ۴۰۰۰ تومان
  • نشانی: خیابان انقلاب، بین حافظ و ولی عصر، روبروی خیابان خارک، شماره ۸۴۵
  • ۶۶۹۶۶۶۰۵-۶
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.