جویا، ایتالیای سه نبش در جاده قدیم شمیران

پاتوق: معرفی کافه ها و رستوران های ايران

این روزها بعضی از کافه رو های تهرانی درباره این مغازه سه نبش خیابان شریعتی (جاده قدیم شمیران سابق) شنیده اند و شایعات زیادی هم پیرامون  آن مطرح شده. با ورود به کافه و پرس و جو از کافه چی ها می فهمی که این شایعات چندان هم بی راه نیست: از میز و صندلی ها، تا دکوراسیون، همه از ایتالیا به ایران وارد شده است.

بیشتر ببینید:

اما اگر هوس کردید یکی از فنجان های جالب کافه جویا را بلند کنید و از این هوس، با کافه چی سخن گفتید، او نشانی مرکز خرید تندیس را در تجریش به شما می دهد تا بتوانید با خیال راحت هر چند تا که از آن ها نیاز دارید بخرید.

تنوع غذایی در کافه جویا غوغا می کند. شمار انواع اسنک، سیب زمینی، ناچو، آب میوه، میلک شیک، گلاسه، کاپوچینو،  اسپرسو، قهوه، کیک و پاستا به بیش از هشتاد نوع می رسد.

به همین خاطر است که وقتی شما درخواست منوی خوراکی ها را می کنید، دفترچه چهار برگی دستتان می دهند که به شکل یک روزنامه صفحه بندی شده است.

این کافه، شعبه ایرانی شرکت ایتالیایی “جویا”ست.

جویا، ایتالیای سه نبش در جاده قدیم شمیران
جویا، ایتالیای سه نبش در جاده قدیم شمیران

این شرکت در سال ۱۹۴۹ به عنوان یک موسسه بازرگانی تاسیس شد و از سال ۱۹۸۱ به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ، فعالیت خود را در زمینه مواد غذایی گسترش داد و بازارهای جهانی را هدف قرار داد. “جویا”ی ایتالیایی، در حال حاضر در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع فعالیت دارد و با مواد اولیه قهوه که از مرغوب ترین قهوه های مونیکاست ترکیبات مختلفی را تولید می کند.

این را هم ببینید:  کوپه: ماشین دودی خیابان انقلاب

کافه جویا، بیش تر از نیم قرن است که قهوه اسپرسو تولید می کند و آن را در کشور های مختلف جهان عرضه می کند.

کافه جویای خیابان شمیران هم، با سرمایه گذاری این شرکت تاسیس شده و افتخارش “طبخ سازگار با محیط زیست”  قهوه و دریافت گواهی نامه زیست محیطی است. این گواهی نامه، یکی از فهرست رنگارنگ گواهی نامه هایی است که افتخار کافه هستند اما برای یک قهوه خور واقعی اهمیت چندانی ندارند.

اگر قصد دارید با دوستی صمیمی از جنس مخالف، مثلا در روز ولنتاین یا مشابه آن، به محیطی تازه و جالب بروید که پیش از این مطمئن هستید با کسی دیگرا نرفته است، جویا جای نسبتا خوبی است.

اما برای یک گپ و صحبت دوستانه پسرانه، به هیچ وجه محل ایده آلی به حساب نمی آید؛ معیار این داوری، نحوه برخورد گارسون های این رستوران با افراد است، که بستگی مستقیم با «تریپ» کافه نشینی شما دارد.ا

اگر گرسنه به جویا می روید ، ناچو، خوراکی خوشمزه ای است به قیمت ۳ هزار تومان که از ترکیب پنیر، سیب زمینی، کالباس و ادویه جات مختلف تهیه می شود.

اما اگر سیر هستید و هدف فقط گپ دوستانه و گذشت زمان است، تنها قوه چشایی شما نیست که از نوشیدن قهوه لذت می برد؛ موکاها و کاپوچینو ها با طرح خوش سلیقه قلبی که رویشان نشسته، اشتهابرانگیز هستند.

اگر با ماشین می روید، این را هم در نظر بگیرید که احتمالا در حوالی کافه جای پارک مناسبی در کوچه ها پیدا نخواهید کرد و مجبور هستید برای پارک کردن در خیابان شریعتی، بر اساس زمان مورد نظر خود، کارت پارک بخرید.

این را هم ببینید:  کافه‌های «بی‌تربیت» و مشتری‌های مطیع
جویا، ایتالیای سه نبش در جاده قدیم شمیران
جویا، ایتالیای سه نبش در جاده قدیم شمیران

رفتن به جویا، می تواند کمی ما را از زندگی روزمره شهری در روزهای پر مشغله دور کند و در روز های برفی، فرصت نیم نگاهی را به منظره ی برفی یکی از قدیمی ترین خیابان های بزرگ تهران، یعنی “جاده قدیم شمرون” فراهم کند.

صرف نظر از این مساله، کافه جویا می تواند جای قهوه خور های قهار باشد، آن هایی که با فکر نوشیدن قهوه صبحگاهی، به بستر می روند و دیگرانی که در جلسات رسمی تنها به خاطر نوشیدن قهوه حاضر می شوند.

کافه جویا – gioia

  • تعداد میز: ۱۰
  • گنجایش: ۳۰ نفر
  • متوسط قیمت: ۳۰۰۰ تومان
  • پیشنهاد اول: ناچو با سس یکبار مصرف
  • پیشنهاد دوم: کاپوچینو با طرحی عاشقانه
  • نشانی: جاده قدیم شمیران، بالاتر از پل رومی، بعد از قیطریه، نبش کوچه عشاق
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.