«میهمانی دانگی» در کافه شوکا

پاتوق: معرفی کافه ها و رستوران های ايران

 هریسه معجونی است پخته شده از کلم قرمز، لبو، سیب زمینی، لوبیا، شوید و چند چیز دیگر که از ابتکارات تازه صاحب کافه به شمار می رود.

تلاش نکنید خودتان آن را تهیه کنید، یارعلی هیچ وقت فوت آخر را به کسی یاد نمی دهد. نام این غذا از واژه ای آمده است که در شهر های جنوبی کشور از جمله زادگاه یارعلی، مسجد سلیمان، به معنای هلیم به کار می رود.

بیشتر ببینید:

کافه شوکا، در کنج طبقه دوم مرکز خرید خیابان گاندی تهران، یکی از معروف ترین کافه های این سال هاست که میان برخی به شدت محبوب است و از سویی دیگر، کم نیستند آن هایی که حاضر نمی شوند حتی همراه دوستی چون شما، پایشان را آن جا بگذارند.

«شوکا رو» ها، خیلی وقت ها به روشنفکربازی متهم شده اند، گرچه محکمه ای برای رسیدگی به این اتهام برپا نشده است. به نظر می رسد در آن صورت، صاحب کافه به همراه گروه وکلایش بتوانند از این اتهام خود را تبرئه کرده و به سرعت اعاده حیثیت کند.

کافه شوکا - عکس: نیما افشارنادری / پندار
کافه شوکا در مرکز خرید گاندی | عکس: نیما افشارنادری

 

یارعلی پورمقدم در کافه شوکا |‌ عکس: نیما افشارنادری
یارعلی پورمقدم در کافه شوکا |‌ عکس: نیما افشارنادری

 کافه شوکا، به هیچ وجه یک «کافی شاپ» نیست.  مشتری های این جا تقریبا چهره های ثابتی هستند. شوکا را حتی با کمی اغراق، می توان با توجه به فضای داخلی و نحوه مدیریتش یک «میهمانی دانگی» دانست: وارد می شوی، با همه، از مشتری بگیر تا صاحب کافه گپ می زنی، می نشینی، چیزی می نوشی، در پایان بلند می شوی،  پول چیزهایی که خوردی را حساب می کنی و می زنی به چاک!

این را هم ببینید:  پاتوق "فرنگ رفته"ها، استراحتگاه مسافران شمال

اگر توقع دارید با دوست دختر یا دوست پسرتان به این کافه بروید، حرف های خصوصی بزنید، «لاو بترکانید» و دست آخر هم م

وفق از کافه بروید، صمیمانه می گویم : لطفا شوکا را فراموش کنید. این اصل درباره ی جلسه های خصوصی کاری هم صادق است. اما اگر می خواهید وارد فضایی دوستانه شوید و یا درباره ی موضوعی، به صورت عمومی مشورت کنید، فرمان را به سمت خیابان گاندی بچرخانید و تند تر برانید.

میز و صندلی های قرمز رنگ، دکور چوبی زردرنگ، کتاب های آویزان شده، پوستر نمایشگاه های مختلف، عکس ها و کاریکاتور هایی از خود کافه، با پرده های حصیری، شکل دهنده دکوراسیون این کافه است.

برخی از مدافعان شوکا، نقش آن را در حد یک نهاد اجتماعی – هنری بالا می برند و گواه سخن آن ها، برگزاری مسابقات متعدد از جمله مسابقه عکاسی آشپزخانه و تلاش برای برگزاری نمایشگاه مسروقان آثار هنری و امثال آن است.

شوکا، حواشی بسیار دارد و گاهی خود، سوژه می شود. از نوشته های چاپ شده یارعلی پورمقدم، صاحب کافه، مانند «یادداشت های یک قهوه چی» و «حوالی کافه شوکا»، تا اجرای نمایشی بر اساس همین متن در تئاتر شهر. یا برگزاری نمایشگاه عکس های پیمان هوشمند زاده، از کافه شوکا در گالری گلستان.

در کافه، اگر پشت میز آخر بشینی، یک پلاک روی میز می بینی که نام و امضای بیژن جلالی، شاعر بر آن حک شده و نشانه کافه نشینی های عصرگاهی او در طول سالیان سال است که درست تا چند روز پیش از مرگ، هر وقت که به شوکا می آمد، پشت همین میز می نشست.

این را هم ببینید:  معرفی پیست دوچرخه سواری چیتگر

اگر یک «شوکا رو»ی دائمی شوی، با چند نفر دیگر هم آشنا می شوی که البته هیچ نقش مدیریتی و یا مالکیت در این کافه ندارند، اما انگار مستاجران دائمی شوکا هستند تا در آینده، شاید صاحب یک پلاک روی میزهای شوکا شوند.

شکلات داغ شوکا، یکی از پر طرفدار ترین نوشیدنی هایی است که این روز های زمستانی می چسبد. اما اگر می خواهید چیزی که می خورید ته دلتان را هم بگیرد، چای و نون و پنیر به شدت پیشنهاد می شود : چای شیرین، به همراه دو نان کوچک گرد، پنیر، گوجه فرنگی، گردو و …

تا پیش از آنکه چای و نان و پنیر به منوی شوکا راه بیابد، چای در این کافه، فروشی نبود. یک فنجان چای، که به قول صاحب کافه بهترین چیزی است که در شوکا سرو می شود، امتیازی انحصاری برای «میهمانان ویژه» و «خودی»های شوکا بود که می توانستند به آن ببالند!

کافه شوکا در مرکز خرید گاندی | عکس: نیما افشارنادری
کافه شوکا در مرکز خرید گاندی | عکس: نیما افشارنادری

حالا گرچه می توان چای را کنار نان و پنیر سفارش داد اما اصلا به هوس نیفتید که لیوانی آب سفارش دهید؛ مشتری های این میهمانی-کافه دانگی، باید خودشان برای خود آب بریزند. همچنین این کافه به هیچ وجه به آن هایی که از دود سیگار بیزارند توصیه نمی شود.

«شوکا رو»های قدیمی و باسابقه، روزهایی را به یاد می آوردند که در فضای جلوی کافه، میزها و صندلی های زیادی چیده می شد تا مشتری ها علاوه بر داخل کافه، در محوطه ی مرکز خرید گاندی هم بنشینند، اما چند سالی است که دیگر این سنت، به خاطر محدودیت ها رعایت نمی شود و تنها چهار میز و یک پیشخوان، میزبان بچه های کافه است.

این را هم ببینید:  امنیت روانی کودکان در عصر پسادیجیتال

با همه ی این رسم و رسوم ها، تضمین می کنم شوکا متفاوت از همه کافی شاپ هایی است که به سرعت در شهر تهران تکثیر شده اند. اگر برای کشف و عادت به این کافه احتیاج به زمان زیادی دارید، صبح ها را انتخاب کنید. یک کافه ی خلوت، برای خواندن روزنامه ی صبح و نوشیدن قهوه ترک به اندازه ی کافی انگیزه حضور در شوکا نیست؟

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.