ریحون: ورود برای عموم آزاد است

کوچه پاتوق نشین ها

موسسه هنری «ماه مهر» با بوفه /گالری اش، این روز ها میزبان عکاس ها و نقاش هاست. زیر زمین آن جا هم چندی ست جلسات نقد آثار تجسمی برپاست و به همین خاطر، از پرویز تناولی مجسمه ساز تا آیدین آغداشلوی نقاش، از بهمن جلالی عکاس تا علیرضا سمیع آذر معمار و دیگران، چند روز در هفته را به همراه شاگردان و هواداران خود در این کوچه سپری می کنند.

اما اگر از سمت جردن، به درون کوچه بپیچید، نخستین جایی که برای نشستن و غذا خوردن پیدا می کنید پاتوق نسبتا مشهور ریحون در زیر زمین مغازه جنوبی خیابان است.

ریحون: ورود برای عموم آزاد است |‌ عکس: نیما افشارنادری
ریحون: ورود برای عموم آزاد است |‌ عکس: نیما افشارنادری

کوچه پاتوق نشین ها

اگر بار اولتان است که به ریحون می روید، خوشامدگویی نگهبانی که در کوچه ایستاده است، شما را به شک می اندازد که مبادا این رستوران، یکی از همان جاهایی است که قیمت غذا سر به فلک می گذارد.

اما اگر یک بار به ریحون آمده باشید می دانید که تنها با هزینه کردن ۳۵۰۰ تومن ناقابل، می توانید دوستی را به رستوران “شیک و پیک” و آبرومندانه خیابان جردن، محله ای که به درست یا غلط به اعیان نشینی ساکنانش شهره است،  دعوت کنید.

ریحون: ورود برای عموم آزاد است |‌ عکس: نیما افشارنادری
ریحون: ورود برای عموم آزاد است |‌ عکس: نیما افشارنادری

آشپزخانه: آزاد

بیشتر ببینید:

از پله ها که پایین رفتید، دقت زیادی لازم نیست تا  پلاکی را بر روی در سمت راست  بینید: آشپزخانه، ورود برای عموم آزاد است.

درست دیده اید. کافی است در آشپزخانه این رستوران را بزنید و وارد شوید. در  سمت راست، گوجه فرنگی های به سیخ کشیده شده روی هم ریخته شده اند و کمی آن طرف تر، دو نفر میزان گوشت و مرغ لازم برای هر پرس غذا را اندازه گیری می کنند. ته آشپزخانه زن و مردی ظرف ها را می شویند و در میانه هم کارکنان در تکاپوی چیدن غذاهای مشتری ها هستند.

این را هم ببینید:  پیتزا داوود: اینجا تهران است، سال ۱۳۴۰

بشقاب ها به محض آماده شدن، از دریچه ای که به سمت سالن پذیرایی است خارج می شوند تا توسط سر گارسون، به همراه نان تازه و مخلفات دیگر، یعنی سبزی خوردن و بخصوص ریحان، بر روی میز مشتری ها قرار بگیرد.

نان در  گودی سمت چپ ورودی و در معرض دید مشتری ها طبخ می شود، در فضایی پایین تر از سطح رستوران و البته بسیار تمیز تر و آبرومندانه تر از مناظری که در نانوایی ها می بینیم.

پیری که جوان می شود

اگر مشتری قدیمی و شکموی ریحون بوده باشید که  مثلا ۲۰ سال پیش، با نامزدتان به آن جا رفته اید، احتمالا از این جا با خاطره ای بد بیرون آمده اید. چرا که حجم غذای  آن کم بوده و شما نیز برای رعایت آداب، ناگزیر بخشی از غذا را ناخورده گذاشته اید. به همین دلیل، شاید در زندگی فردی یا مشترک، ترجیح داده اید که  از این رستوران صرف نظر کنید.

 

ریحون:

  • تعداد میز: ۳۰
  • گنجایش: ۱۳۰ نفر
  • متوسط قیمت غذا: ۴۰۰۰ تومان
  • پیشنهاد: کباب کوبیده با نان داغ و ریحون
  • نشانی: بلوار آفریقا، خیابان نادر (کاج آبادی)، شماره ۷۵
  • تلفن: ۲۲۰۳۷۹۶۳ – ۲۲۰۳۷۹۶۵
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.