یک روزنامه در تهران: نسل جدید متفاوت است!

گزیده مطلب منتشر شده در روزنامه همدلی

با این‌حال با فروکش کردن کرونا در کشور همگام با سایر جهان، ایران نیز تصمیم گرفت که آموزش عالی به‌صورت حضوری برگزار شود؛ اما از همان روزهای شروع دانشگاه‌ها در سال جدید، دانشجویان گزارش‌های مختلفی درباره نحوه برخورد مسئولان دانشگاه‌ها ارائه کردند.


گزارش‌های مختلف نشان می‌داد که شرایط دانشگاه‌ها در برخورد با دانشجویان نسبت به دو سال گذشته به‌شدت تغییر کرده و حالا سختگیری‌های بیشتری نسبت به دانشجویان وجود دارد. برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد در محیط‌های دانشگاه‌های مختلف سختگیری‌های زیادی درباره نحوه پوشش دانشجویان وجود دارد.


حتی در برخی موارد حراست دانشگاه با موتور در محوطه دانشگاه‌ها شروع به تذکر دادن به دانشجویان کرده است. حالا همین رفتار و برخورد با دانشجویان بعد از دو سال از بسته بودن دانشگاه‌ها باعث شد که دیروز دانشجویان دانشگاه علم و صنعت نسبت به این وضعیت تجمع اعتراضی برگزار کنند.


آنان در این تجمع خود نسبت به نحوه رفتار حراست دانشگاه اعتراض کردند و خواستار تغییر این رویه افراطی شدند. تصاویر منتشرشده از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی بازخورد زیادی داشت. بسیاری معتقد هستند که نسل جدید با نسل‌های گذشته ایران کاملاً متفاوت هست و دیگر نمی‌توان به شیوه‌های گذشته آنان را به انجام رفتارهایی که دوست ندارند مجبور کرد.

 

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.