توضیحات پرویز پرستویی درباره اتفاقات افتاده، کد پینک و اعتراض‌ها در آمریکا

سلام و عرض ادب خدمت عزیزانی که چهره من را می‌بینند و صدای من را می‌شنوند.

برای تماشای ویدئوی کلیک کنید.

من لازم دانستم که یک توضیحی به شما بدهم که این دو سه روزه چه اتفاقی افتاده است.

ما حدود دو هفته هست که با فیلمی به اسم قصه‌های هزار و یک روز که ساخته دکتر وحید احمدزاده است و بجز بحث صلح هیچ چیز دیگری نیست. کاملا مستند است و کلیه فعالیت‌های بشردوستانه و کارهای اجتماعی که در ۱۰ سال گذشته انجام شده با این فیلم به آمریکا آمدیم به دعوت کد پینک یا گروه‌های صلح‌طلب آمریکایی که این فیلم را در شهرهای مختلف نمایش بدهیم. این اتفاق افتاد اتفاق خوبی افتاد. خارجی‌ها آمریکایی ها و ایرانی‌ها آمدند دیدند. 

من حیث المجموع اتفاق‌های خوبی بود و عکس‌العمل خوبی نشان دادند اما در دو مجلس واقعا اتفاقی که نباید افتاد. ۵-۶ نفر آدمی که با پرچم‌های خودشون دم سینماها آمدند و مانع ورود آدم‌ها به سینما شدند. یعنی از مردم می‌خواستند که نرید این فیلم را ببینید. بالاخره آن ها آدم‌هایی هستند که خودشان می‌توانند تصمیم بگیرند که بیایند یا نیایند و وقتی مواجه می‌شدند با مخالفت آدم‌ها شروع می‌کردند با فحاشی، نه فحاشی ساده، با فحش‌های ناموسی. آدم‌ها با خانواده می‌آمدند. فحش‌های رکیک و هتاکی می‌کردند. مانع ورود آدم‌ها به سینما می‌شدند.

ما از آن‌ها دعوت می‌کردیم شما هم بیایید فیلم را ببینید. آنقدر صدای اینها بالا بود که صدای ما را نمی‌شنیدند. 

بیشتر ببینید:

مدعی بودند که ما زبان ۸۰ میلیون آدم هستیم. من می‌گویم کدوم ۸۰ میلیون آدمی که ما از آن‌جا می‌آییم. حتی تمام هم نمی‌شود بلند می‌شوید می‌آیید در یک شهر دیگری با همان پرچم همان تعداد و همان فحش‌های ناموسی وارد سینما می‌شوید.

من حتی از این عزیزان خواستم صدایتان را پایین بیاورید با هم می‌نشینیم صحبت می‌کنیم. به خدا ما صبر داریم برای گفتگو. 

شما سوالی از ما می‌کنید جوابی از ما می‌خواهید که نیاز به توضیح زیادی داردو نمی‌توانم تستی جواب بدهم. شاید هم اصلا لازم نیست اصلا پاسخ سوال شما و این سوال شما را بدهم

من با هدف صلح آمده‌ام اینجا. من با هدفی آمده‌ام که در کنار هم بنشینیم ببینیم فیلمی را ببینیم که پیامش پیامش صلح است

پروفسوری از اتریش، خانم سویا از آسیا، سالیان سال فعالیت کرده‌اند و ما هم از خاورمیانه. یک مثلث صلحی تشکیل شده که پیام خوبی دارد که بتوانیم به تمام مردم نشان بدهیم که صلح چیز خوبی است و جنگ ویرانگر است. 

مواجه می‌شویم با این صحنه و حتی پلیس حضور پیدا می‌کند حرف‌های بنده و ایشان را می‌شنود و در واقع آن‌ها را محکوم می‌کند که شما حق ندارید ورود بکنید و از شهر دیگری بدو بدو تعقیب کنید و آرامش را بگیرید و مردم را نگذارید بروند سینما. شما می‌توانید نیایید اصلا. چرا فحاشی؟ چرا هتاکی؟‌ چرا حرف‌هایی که واقعا شایسته یک آدم نیست. شما که می‌گویید مثلا در مهد آزادی دارید زندگی می‌کنید. در مملکتی که آزادی بیان است آیا  فقط لحن فحاشی و توهین به ناموس مردم است؟من فکر نمی‌کنم که این خوشایند عزیزان هموطنی باشد که حضور پیدا می‌کنند. 

این را هم ببینید:  مراسم رونمایی با حضور پرویز پرستویی در لس‌آنجلس
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:
1 نظر
  1. محمد می‌گوید

    اقای پرستویی تو ادم دروغگوی هستی تمام مردم دنیا فهمیدند که تو بچه دروازه غار هستی و گردن کلفت وجایزه مشت زدنت را هم وقتی امدی ایران بتو با کمال احترام تقدیم می کنند چطور چند ساله مردم چهره شما وچهره واقعی شما را ندیده بودند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.