محدودیت‌های سفرهای نوروزی برای واکسن نزده‌ها چیست؟

ثبت‌نام رانندگان در سامانه ایران من منتفی شد

برای سفرهای نوروزی لازم است صاحبان پلاک هر. خودرو ثبت نام کنند و با ثبت پلاک ماشین خود در سامانه ایران من به حرکت خود ادامه دهند؟ 

معاون فنی مرکز سلامت وزارت بهداشت می‌گوید دیگر لازم نیست برای سفر نوروزی مانند سال گذشته نسبت به این کار اقدام کنید و پلاک خودروها از نظر سلامتی و واکسیناسیون از طریق دوربین‌ها کنترل می‌شود. 

بر اساس این اظهارات، حدود ۲ میلیون ایرانی واکسن نزده‌اند که از طریق دوربین‌های پلیس راهور و سامانه ایران من کنترل خواهند شد. 

بنا به شایعاتی که در ۲۴ ساعت گذشته در این رابطه منتشر شد حالا معاون فنی وزارت بهداشت می‌گوید لازم نیست در این سامانه پلاک خود را ثبت کنید. 

یکی از مشکلاتی که وجود داشته این بوده است که کد ملی و شماره تلفن همراه برای ورود به این سامانه مورد نیاز بود که حالا با اشاره به عدم تطبیق بسیاری از افراد انتقادها از آن برای سامانه ایران من بالا گرفته بود. 

کنترل پلاک‌ها با دوربین ثبت تخلف

بیشتر ببینید:

سورشجان کجاست؟

فارسان کجاست؟

ظاهرا این مشکل سامانه ایران من رفع شده و نیازی به ثبت نام نیست. بدون اعلام رانندگان قرار است پلاک‌ها به صورت اتوماتیک از نظر سلامتی و واکسیناسیون خودروها را کنترل کنند. 

روش کار این گونه است که مجاز یا غیر مجاز بودن خودرو برای سفر نوروزی از طریق سامانه ایران من استعلام می‌شود و به پلیس راهور اطلاع داده می شود. چیزی شبیه طرح ترافیک و سامانه آن برای سفرهای نوروزی و جریمه شدن آن‌ها در صورت تردد بدون مسائل بهداشتی. 

چه کسانی اجازه سفر نوروزی دارند؟

صاحبان پلاک‌های خودرو که ۳ دوز واکسن کرونا زده باشند یا از دوز دوم آن‌ها کمتر از ۳ ماه بگذرد. 

جریمه سفر نوروزی بدون واکسن چقدر است؟

در صورت تردد غیرمجاز، یک میلیون تومان جریمه در انتظار رانندگان خواهد بود. همه می‌توانند به سفر نوروزی بروند مگر این‌که پلیس راهور پلاکی را شناسایی کند که واکسیناسیون را نگذرانده باشد یا این‌که مبتلا به کرونا باشد. 

سامانه ایران من، یک نرم‌افزار است که ارتباطی با وزارت بهداشت، راه و شهرسازی و دیگر وزارتخانه‌ها دارد. 

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.