حضور مک‌دونالدز در متاورس

مک‌دونالد ۱۰ عبارت تجاری با به تازگی ثبت کرده است تا در متاورس هم مثل دنیای واقعی در اوج تجارت مربوط به آن قرار بگیرد. 

مک‌چیکن، بیگ‌مک،‌چیزبرگر، هپی میل یا محصولات محبوب دیگر مک‌دونالد در متاورس حضور خواهند داشت. 

این شرکت که در سال ۱۹۴۰ توسط موریس و ریچارد مک‌دونالد تاسیس شد و در نهایت توسط ری کروک خریداری شد، حالا خود را آماده حضور در فضای متاورس می‌کند. شعبه‌هایی دیجیتالی که فروش این محصولات را در دنیای حقیقی ممکن می‌کند. 

این فضاهای دیجیتالی مک‌دونالد دارای امکاناتی خواهند بود که در فضای فعلی روی زمین امکان‌پذیر نخواهد بود. 

مک‌دونالد سرمایه‌گذاری خود در متاورس را از طریق توییتر اعلام کرد و گت که قصد دارد یک رستوران مجازی با کالاهای واقعی و البته مجازی و یک رستوران مجازی برای تحویل محصولات در خانه راه‌اندازی کند. همان بیرون‌برِ خودمان. 

بیشتر ببینید:

ثبت این علائم تجاری مربوط به مک‌دونالد در ۴ فوریه رخ داده و ظاهرا چیزی به اسم مک‌ان‌اف‌تی قرار است به عنوان یک نوع ان‌اف‌تی مورد استفاده قرار گیرد و از طریق آن می‌توانید در ازای کالاهای مجازی، تجارت کنید یا خرید و فروش هم بکنید. 

فوربس گفته که یکی از علائم تجاری مک، روی خدمات سرگرمی تمرکز کرده و متعلق به مک‌دونالدز و مک‌کافه است و به این شرکت فست‌فود بزرگ،‌توانایی میزبانی کنسرت‌های آنلاین واقعی یا مجازی را خواهد داد. 

پیش از این برندهای برگی مثل نایکی، گپ والمارت و مانند آن حضور خود را در متاورس اعلام کرده‌اند اما با این حال، مک‌دونالدز می‌تواند اولین شرکتی باشد که یک متاورس می‌سازد تا از طریق آن غذایی واقعی سفارش دهید و آن را به صورت حقیقی تحویل بگیرید. 

درست یک روز قبل از این اتفاق بود که panera bread تحت عنوان paneraverse هم خود را ثبت کرد که می‌توانید غذاهای مجازی را از دنیای متاورسی سفارش دهید و یا ان اف تی هایی بخرید که از طریق آن‌ می‌توان مواد غذایی واقعی را تهیه کرد. 

برای پیگیری اخبار محصولات برندهای گوناگون، و البته بازار محبوب سال‌های آینده، متاورس، همین حالا کانال نیما افشارنادری را در یوتیوب سابسکرایب کنید و تیک زنگوله آن را هم بزنید. 

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.