راهنمای خرید ماهی‌قرمز سفره هفت‌سین در آنتالیا

با نزدیک شدن به نوروز برای ایرانیان مهاجر و یا ساکن در شهر آنتالیا این سوال پیش می‌آید که چطور باید لوازم هفت‌سین را تهیه کنیم. در این مطلب راهی برای یافتن ماهی قرمز به همراه برآورد هزینه آن را شرح می‌دهیم:

برای خرید ماهی قرمز می‌توانید هر موقع از سال به آکواریوم‌فروشی‌های شهر آنتالیا بروید.

یکی از راه‌ها رفتن به پت‌شاپ‌های بزرگ شهر است اما تمرکز اصلی فروش آن‌ها بر روی سگ، گربه و غذاهای آن‌هاست. اما یک راه کم‌هزینه و آسان وجود دارد. در هر محله‌ای که هستید، به بازار محلی هفتگی آن بروید.

یکی از این بازارهای هفتگی، سه‌شنبه بازار محله لیمان در کنیالتی است. نیازی نیست به مراکزی مثل مارک آنتالیا یا میگروس بش بروید!

بیشتر ببینید:

در این بازار می‌توانید هم در زیر سوله، بعد از جایی که چای می‌نوشند فروشنده‌های ماهی را پیدا کنید که هر هفته در آن‌جا ساکن می‌شوند تا ماهی و حیوانات کوچک دیگر را بفروشند.

فروشنده ماهی قرمز عید نوروز در آنتالیا کنیالتی لیمان
فروشنده ماهی قرمز عید نوروز در آنتالیا کنیالتی لیمان

امتیاز خرید ماهی قرمز سفره هفت‌سین از این جا این است که با توجه به این‌که فروش مناسبتی نیست هزینه آن هم بسیار پایین است.

هزینه تهیه ۲ ماهی کوچک قرمز، یک تنگ ماهی متناسب با آن‌ها و غذای ماهی، برای نوروز ۱۴۰۱ حدود ۵۵ لیر (۱۱۰ هزار تومان) است. این قیمت با توجه به اندازه ماهی، تنگ و حجم خرید غذا می‌تواند تا ۲۰ یا ۳۰ لیر بیشتر باشد. ا

این را هم ببینید:  راهنمای خرید از بازار هفتگی و محلی در آنتالیا
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:
1 نظر
  1. حسین می‌گوید

    خیلی خوب بود. ممنونم که محتوای به این خوبی آماده می کنین.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.