خداحافظی شهاب حسینی از سینمای ایران

شهاب حسینی با انتشار یک ویدئو از خود مواردی را مانند یک بیانیه شفاهی اعلام کرد.

سخنان شهاب حسینی با خنده‌ای همراه بود که می‌گفت تحمل او برای خیلی‌ها در این روزگار سخت شده است.

در این سخنان که حدود ۱۰ دقیقه است او می‌گوید که نامه‌ای نوشته تا شعاع نوری از میان ابرهای ابهام باشد. پرده از دل بر می‌دارد.

در روند سینما از آغاز در پی فتح قله آن بودم غافل از این‌که در پس هر قله‌ای قله‌ی دیگر است.

قله را در ابتدا سطح اول بازیگری، پس از آن کارگردانی و تهیه‌کنندگی و مانند آن بوده. شاید در سینما دستیابی به آن را بتوان موفقیتِ به ثبت رسیده برای هر سینماگری دانست اما این‌طور نبود. قله بلند دیگری پس از این‌ها که قله رفیع تماشاگر بودن است خود را نمایان کرده است.

او در ادامه می‌گوید تصمیم گرفته به تماشاگری باهوش، موشکاف و حرفه‌ای تبدیل شود. سپس این کلمه را با کلمه مخاطب جایگزین می‌کند.

شهاب حسینی همچنین می‌گوید پذیرفتن حق مخاطب به روش خویش‌فرما روش من را در مواردی در تضاد با حرفه‌ای دیگران قرار داد و از آن روز بر شمار معترضان و حتی دشمنانم در این حرفه افزود به حدی که به انواع کارشکنی‌ها متهم شدم و شبکه‌ای منظم از بدخواهان در اشاعه تصویری هولناک از بنده و ضربه به قرارداد موجود از آن‌چه می‌توانستند فروگذار نکردند. و سپس اضافه می‌کند برای این ادعاهایش مستندات و مشاهدات بسیاری دارد.

این را هم ببینید:  شهاب حسینی: خداحافظی نکرده‌ام!

مشکل اساسی این حرفه در نظر او این طور است که اصل مشکل از دو گونه نگاه کاملا متفاوت به این حرفه در ایران عزیز من نشات گرفته است. دو گونه کاملا متضاد در یک عرصه بدون نقطه متعادل و توازن‌بخش در میان آن‌ها: گروهی متخصصان غیر متعهد و متعهدان غیر متخصص که هر کدام ساز خود را می‌نوازند بدون در نظر گرفتن شخص شخیص مخاطب.

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:
1 نظر
  1. […] به تازگی ویدیویی منتشر کرد که توقع و انتظارش را از جایگاه بازیگری در سینما و […]

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.