افشاگری داریوش مهرجویی علیه محمدرضا شریفی‌نیا

داریوش مهرجویی کارگردان سینمای ایران که فیلم‌هایی مثل گاو و لامینور را در کارنامه خود دارد، پس از پخش دو ویدئوی اخیر خود بخش زیادی از اعتبارش را از دست داده است. حالا او از ویدئوی اول دفاع کرده و در گفتگو با بهمن بابا زاده خبرنگار موسیقی گفته که ویدئوی دوم تحت فشار، توسط محمدرضا شریفی نیا و تیم او فیلمبرداری شده و ارزش و اعتباری ندارد.

متن سخنان داریوش مهرجویی در گفت‌و‌گو با بهمن بابازاده را در پندار می‌خوانید:

من داریوش مهرجویی هستم. بعد از اعتراض اول من،‌ویدئوی دوم را من مجبور کردم چیزهای تازه‌ای بگویم و یک کمی همچین آشتی‌جویانه و فلان و این حرف‌ها بگیرم.

داریوش مهرجویی گفت شریفی‌نیا و دستیارشان شب یک دفعه دیدیم با شیرینی و گل و این ها بدون تماس سابق یا قراری که داشته باشیم آمدند.

ما هم در حد خودمان پذیرایی کردیم و آدمی بود که قبلا با هم کار کرده بودیم و راضی بودم اما دیگر با هم کار نمی‌کنیم. شنیده بودم که آدم مفروشی شده و این‌ها ولی باور نمی‌کردم چون در این مسائل مجازی دخالت نمی‌کنم.

نامه‌ای از ارشاد علیه رضا درمشیان آورده بود. می‌گفت از ارشاد باید تشکر کنی و علیه درمشیان حرف بزنی. یک دفعه شروع کرد سوالات عجیب و غریب و بی‌ربط. ما را به حرف و گفته و غمزه و قمیش، ما را مجبور کردند که این متن را بگویم. دو بار گفتم. متن اول درست تر است که نگذاشتند و دومی را گذاشتند. که شریفی‌نیا کات می‌کرد می‌گفت این را بگو آن را بگو. فکر می‌کردم دوست من است و هیچ‌موقع به ما خیانت نمی‌کند ولی کرد. قصد من از اول این بود که این ویدئو به نوعی تشکر از مردم عزیز من بودند که در مورد ویدئوی اول من را تشویق و ترغیب کردند و می‌خواستم از مردم تشکر کنم و قصد من این بود. ولی آقای شریفی نیا گفت که این را هم بگو آن را هم بگو که سعی کنند ثابت کنند که تمام این اشکالات از طرف تهیه‌کننده من آقای درمشیان بوده است.

این را هم ببینید:  گوگوش بیماری پارکینسون دارد

بیشتر ببینید:

هدف آن‌ها این بود که فیلم در نوروز دیده نشود. هی سانسور بود و این‌که کجای فیلم را سانسور کنند.

داریوش مهرجویی می‌گوید تاسف می‌خورم که نفهمیدم که شریفی‌نیا بازجویی است شیرین زبان که آمده تا پروژه تخریب من را کلید بزند. دستخط‌هایی هم از من گرفت که من الان اعلام می‌کنم آن نوشته‌ها باطل است.

تمدید پروانه نمایش لامینور ماحصل فریادهاست و نباید زیر حرف زور برویم و هر وقت ما مردم یک صدا باشیم به حق خودمان می‌رسیم.

در ویدئوی دوم گفتم که من با سانسور سینما و نظارت کنونی موافق نیستم. سانسور به ضرر همه ماست و برای مقابله با سانسور در کنار تک‌تک فیلمسازان هستم.

رضا درمشیان هیچ‌وقت اطلاعات غلطی به من نداده. گفته بود نمی‌گذارند نوروز به نمایش در بیاید که به نمایش در نیامد.

می خواهم جواب افرادی که به من حمله کردند و فحش رکیک دادند را بگویم که این ادب ایرانی نیست. اگر یادتان باشد شعار بزرگ‌تر دوران قدیم ما که چندین سال کشور ایران نصف جهان را در اختیار داشت در دوره هخامنشیان و ساسانیان، کردار نیک، پندارنیک و گفتار نیک بود و هر جایی‌ که می‌رفت می‌گفت هر زبان و مذهبی که دارید آزادید من کاری به شما ندارم ولی من محافظت می‌کنم از شما.

این شعار آن‌‌ها بود و توانستند برای قرن‌ها بر این مملکت خیلی وسیع از هندوستان تا شمال عراق را داشته باشند. الان شده گفتار بد کردار بد پندار بد. باید قبول کنیم دیگر. خیلی ممنون که به این حرف‌ها گوش کردید متشکرم از همه شما بجز آن‌‌ها که با بغض و کینه توزی خواستند من را منفور کنند و فحش‌های رکیک به من و خانواده‌ام دادند. به آن‌هایی که من را فهمیدند بجز آن‌هایی که فهمیدند یک نفر نمی‌تواند در ۲۴ ساعت از فرشته تبدیل به اهریمن بشود. سال جدید به شما خوش بگذرد، خداحافظ!

این را هم ببینید:  سطح هوشی فرزاد فرزین در استانبول پایین آمد
عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.