برای کسب درآمد از یوتیوب، این نکات گوگل را بدانید

اگر در زمینه سئو، دیجیتال مارکتینگ یا کسب درآمد از اینترنت و یوتیوب فعالیت می‌کنید، نیاز دارید که اطلاعات شما درباره این سرویس‌ها به روز باشد و چه چیزی مهم تر از آمار دقیق آخرین ماه گوگل. در این ویدئو تعدادی از تازه‌ترین آن‌ها را که مربوط به ژانویه ۲۰۲۲ است برای شما جمع آوری کرده‌ایم. 

لازم است بدانیم که در یک ماه گذشته ۸۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون بار گوگل دیده شده است.  این یعنی اگر جستجوی اینترنتی را جدی نگرفته‌اید یا کار سئو را هنوز نمی‌دانید، باید هر چه سریع‌تر آستین بالا بزنید. 

نکته دوم این است که گوگل ۹۱/۹ درصد از بازار جستجوگران را در ژانویه به خود اختصاص داده است. این موضوع نشان می‌دهد که بهتر است فعلا، تمام تمرکز خود را روی همین گوگل بگذارید و فعلا بیخیال هر چیزی بجز یوتیوب و گوگل باشید. 

هر روز، در گوگل ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون واژه جستجو می‌شود. و این موضوع که یوتیوب هم متعلق به گوگل است، نشان می‌دهد که چقدر گرفتن سرچ یک موضوع در یوتیوب، اهمیت بالایی دارد. 

در کنار این،‌در ماه گذشته نرم افزار گوگل لنز، بیشتر از ۱ میلیارد درخواست را پاسخ داده است. باز هم تاکیدی بر اهمیت کار سئو و گرفتن سرچ، برای محصولات تجاری و خدمات، حتی در جامعه‌های محلی مثل ایران.

بیشتر ببینید:

در آماری همزمان، ۶۳ درصد جستجوهای گوگل در آمریکا از ترافیکی بوده که روی گوشی‌های هوشمند مصرف می‌شده است و مربوط به موبایل است. پیشنهاد ما این است که به همین خاطر، اگرچه اولویت را به موبایل می‌دهید اما هنوز وب را جدی بگیرید. 

این را هم ببینید:  مالیات یوتیوب چقدر است؟

اما نکته بامزه این‌که بیشترین کلمه‌ای که بر روی گوگل جستجو شده، کلمه فیسبوک بوده است! 

از آن طرف ۴۶ درصد از جستجوها مربوط به محصولات بوده‌اند و ۹۰ درصد توجه‌ها در حال حاضر معطوف به صفحه اول جستجوهاست که همان گزاره قدیمی را تایید می‌کند: محتوا با رفتن به صفحه دوم گوگل، دفن می‌شود. 

۸۴ درصد سرچ کنندگان گوگل، بیشتر از ۳ بار به آن سر زده‌اند و در آخر این‌که، ۲۳ درصد از همه ترافیک از طریق ارگانیک بوده و ناشی از تبلیغات گوگل ادز یا مشابه آن نبوده است. 

از این موضوع چه چیزی می‌توان فهمید؟ در کامنت‌ها بنویسید و برای با خبر ماندن از هر آنچه برای کسب درآمد از اینترنت،‌یوتیوب، سئو و دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید، همین حالا عضو کانال نیما افشارنادری در یوتیوب شوید. 

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.