راهنمای خرید از بازار هفتگی و محلی در آنتالیا

در آنتالیا هر محله دارای بازارهای هفتگی مجزا و جذابی است که شما یک یا دو روز در هفته را به راحتی می‌توانید برای تهیه مایحتاج زندگی روزمره در آن‌ها سپری کنید، چای بنوشید و نهاری هم با قیمت به صرفه بخورید. 

در این شهر لوکس و مدرن، این بازارچه‌ها می‌تواند یادآور بازارچه‌های قدیمی محلی در ایران هم باشند. برخی از آن‌ها شهرت زیادی حتی برای توریست‌ها دارند که با هم مرور می‌کنیم. 

چرا باید از این بازارهای هفتگی آنتالیا خرید کنیم؟

در این بازارها، مردمی فروشنده هستند که ممکن است حرفه‌ای نباشند، اما محصولات خود را عرضه می‌کنند یا کسب و کار کوچکی دارند. در کشوری که برندهای مختف حضور دارند و در هر خیابانی، چند فروشگاه میگروس، کارفور، بیم و شوک و آ ۱۰۱ قرار دارد، حمایت از کسب و کار محلی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. 

علاوه بر این، آنتالیا یک استان کشاورزی است که اگرچه منطقه‌ای توریستی در آن واقع شده اما هنوز هم درآمد اصلی آن از فروش سیب و هویج و کیوی و میوه‌ها و سبزیجات وس پس دامپروری نشات گرفته است. از این روی، تهیه مواد غذایی ارزان، با روش‌های ارگانیک‌تر، از کسب و کارهای محلی، صاحبان مزارع و دامدارها در این بازار، مطمئن به شمار می‌رود و مقرون به صرفه است. 

شنبه بازارهای آنتالیا:

این بازار در منطقه لارا برگزار می‌شود. در آن جواهرات، کیف و سوغاتی، لباس ارزان‌قیمت و همچنین میوه‌ها و سبزیجات مرغوب و تازه هم عرضه می‌شود. 

شنبه بازار دیگری که در آنتالیا برگزار می‌شود در خیابان تکیلیوغلو است که در حدود کوچه‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۱ برگزار می‌شود.

بیشتر ببینید:

شنبه بازار دیگری هم در محله هورما، در کنیالتی برگزار می‌شود که در مجاورت یک پارک و مسجد، مایتحتاج روزمره را در آخر هفته برای شما فراهم می‌کند.

سه شنبه بازار

خیابان لارا، مابین لارا و متین،‌در حوالی کوچه ۱۴۷۰، سه شنبه‌ها میزبان مردم محلی و گردشگران است. این بازار در روزهای تابستان رونق بیشتری می‌گیرد. 

چهارشنبه بازار 

در یک پارکینگ بزرگ دو طبقه متعلق به شهرداری در تقاطع دو خیابان شارامپول و ساکالو برگزار می‌شود.

پنج‌شنبه بازار 

این بازار در خیابان‌ حامیدیه روبروی هتلی به نام فالز در حاشیه خیابان تاریک آکیلتوپو برگزار می‌شود. 

خرید پنیر از بازار هفتگی و محلی در آنتالیا
خرید انواع پنیر از بازار هفتگی و محلی در آنتالیال

این مطلب در پندار، درباره خرید در آنتالیا و بازارهای هفتگی آن، به صورت مرتب به روز رسانی می‌شود. اگر اطلاعاتی درباره آن‌ها دارید که نیاز به درج دارد یا موارد دیگری را می‌خواهید برای شما شرح دهیم، لطفا در کامنت‌ها بنویسید. 

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.