آغاز به کار مرتضی عقیلی در ایران

ه روی صحنه تئاتر آمدن مرتضی عقیلی بعد از ۴۳ سال موجب تعجب بسیاری از افراد واقع شد. هنرپیشه و کارگردان قدیمی کشورمان پس از ۴۳ سال ممنوع‌الکاری دوباره به روی صحنه آمد و فعالیت خود را آغاز کرد. وی در حال حاضر نمایش «فلزات چکش‌خوار» به تهیه کنندگی پرویز پرستویی به روی کار دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

به روی صحنه تئاتر آمدن مرتضی عقیلی
مرتضی عقیلی، هنرپیشه و کارگردان قدیمی کشورمان پس از ۴۳ سال ممنوع‌الکاری با نمایش «فلزات چکش‌خوار» به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی و تهیه کنندگی پرویز پرستویی روی صحنه تئاتر می‌آید.

عقیلی که طی این سال‌ها برای بازی در کشور خودش ایران ابراز علاقه کرده بود، فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۴۱ با بازی در نمایش‌های گروه تئاتر شاهین سرکیسیان آغاز کرد.

وی سینمای حرفه‌ای را در سال ۱۳۵۰ با بازی در فیلم کاکو به کارگردانی شاپور قریب تجربه کرد و تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی ایفای نقش کرد و ۴ فیلم نیز به کارگردانی او در سینماها اکران شد.

مرتضی عقیلی پس از ۴۳ سال در ایران روی صحنه می رود.
مرتضی عقیلی، هنرمند بزرگ و خاطره ساز سینما و تئاتر ایران، بعد از ۴۳ سال فعالیت هنری خود را در ایران آغاز می کند.

بیشتر ببینید:

این هنرمند به زودی در نمایش «فلزات چکش خوار» به تهیه کنندگی پرویز پرستویی و نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی روی صحنه خواهد رفت.
در مسیر آغاز فعالیت هنری مرتضی عقیلی در ایران، پرویز پرستویی کمک های شایانی انجام داده است. مرتضی عقیلی در روز مرد، در استوری صفحه اش روز مرد را به پرویز پرستویی تبریک گفت و بابک صحرایی نیز در صفحه اینستاگرامش درباره بازگشت مرتضی عقیلی به صحنه تئاتر نوشت:
درود به شرف پرویز پرستویی بزرگ و نایاب که برای بازگشت مرتضی عقیلی به عرصه بازیگری، جوانمردانه قدم های بزرگی برداشت

مرتضی عقیلی، بازیگر و کارگردان، در سال ۱۳۲۳ در تهران به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۴۱ با بازی در نمایش‌های گروه تئاتر شاهین سرکیسیان آغاز کرد. وی سینمای حرفه‌ای را در سال ۱۳۵۰ با بازی در فیلم کاکو به کارگردانی شاپور قریب تجربه کرد. او از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۷ در بیش از ۶۰ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت.

مرتضی عقیلی با وجود سکونت گاه به گاه و رفت و آمد به ایران در طی ۱۵ سال اخیر، از سال ۱۳۵۷ تا کنون هیچ فعالیت هنری در ایران نداشته است و حالا پس از ۴۳ سال، قرار است دوره تازه ای از فعالیت های هنری خود را آغاز کند.

نمایش فلزات چکش خوار به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی روی صحنه خواهد رفت. صدرالدین زاهد، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، از دیگر بازیگران این نمایش است

عضو خبرنامه پندار شوید
تلاش می‌کنیم آخرین خبرها را قبل از بقیه به شما برسانیم
هروقت بخواهید می‌توانید عضویتتان را لغو کنید
پیشنهادهای دیگر پندار:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.