تگ

شهاب حسینی

شهاب حسینی با نام کامل سید شهاب الدین حسینی تنکابنی، متولد ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران، بازیگر ایرانی، فیلم‌ساز و مجری تلویزیون صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که در جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۶ به خاطر فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، بهترین جایزه بازیگر مرد را دریافت کرده است.

او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را در سال ۲۰۱۱ از آن خود کرده است: برای فیلم جدایی نادر از سیمین و به صورت مشترک با همه بازیگران دیگر این فیلم اصغر فرهادی.

شهاب حسینی به خاطر آن چیزی که تلویحا اعمال نظر در جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۰ مطرح شده بود مورد انتقاد است. او از مخالفان تحریم جشنواره فجر در سال ۱۳۹۸ بود.

در اسفند ۱۴۰۰ ویدئویی از او منتشر شده که به خداحافظی او از سینمای ایران تعبیر شده است.

شهاب حسینی: خداحافظی نکرده‌ام!

شهاب حسینی بازیگر سینما در دیداری که با محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی داشته عنوان کرده که از بازیگری خداحافظی نکرده است. https://youtu.be/yld2WtVkdRE محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نسبت به صحبت‌های اخیر…

خداحافظی شهاب حسینی از سینمای ایران

شهاب حسینی با انتشار یک ویدئو از خود مواردی را مانند یک بیانیه شفاهی اعلام کرد. سخنان شهاب حسینی با خنده‌ای همراه بود که می‌گفت تحمل او برای خیلی‌ها در این روزگار سخت شده است. در این سخنان که حدود ۱۰ دقیقه است او می‌گوید که نامه‌ای…