تگ

ویکتوریا سکرت

ویکتوریا سکرت
ویکتوریا سکرت


ویکتوریا سکرت
 برندی آشنا برای بسیاری از خانم‌ها ست. اما نکته‌ی جالب اینجاست که این برند، که با شنیدن نام‌اش خانم‌ها در ذهن تداعی می‌گردند، توسط یک مرد بنیان نهاده شد.

ویکتوریا سکرت یک خرده‌فروش لباس زیر زنانه، لباس و زیبایی آمریکایی است که به دلیل بازاریابی و برندسازی با دید بالا، بسیار شناخته شده است، که با یک کاتالوگ محبوب شروع می‌شود و پس از آن یک نمایشگاه مد سالانه با سوپرمدل‌ها به نام فرشتگان برگزار می‌شود. این برند به‌عنوان بزرگ‌ترین خرده‌فروش لباس‌های زیر زنانه در ایالات متحده، از سال ۲۰۱۶ به دلیل تغییر ترجیحات مصرف‌کننده و بحث‌های مداوم پیرامون شیوه‌های تجاری رهبری شرکت‌ها با مشکل مواجه شده است.

آغاز به کار برند ویکتوریا سیکرت با حادثه‌ای جالب توأم بوده. “روی ریموند” روزی قصدِ آن می‌کند که یک لباس زیر به عنوان هدیه تولد برای همسر خود بخرد. به همین دلیل، به یک فروشگاه لباس زیر مراجعه می‌کند. اما با ورودش به این فروشگاه، بسیاری از توجهات را به خود جلب کرده و احساس می‌کند که دیگران به او خوب نگاه نمی‌کنند. افزون بر این، او مشاهده کرده که اجناس فروشگاه آن معیارهایی که مد نظر او هستند را ندارند و در واقع قادر نیستند که او را برای خرید راضی کنند.

او از فرصت استفاده کرد و این ایده را در ذهن پروراند که می‌توان یک فروشگاه کوچک لباس زیر زنانه بنیان نهاد که مردان نیز به راحتی بتوانند به آن وارد شوند و بدون آن که احساس بدی داشته باشند، برای دوست‌دختر و یا همسر خود هر آن جنسی که می‌خواهند خریداری کنند.

نام ویکتوریا، برخلاف پندار بسیاری از مردم، نه آن که از نام همسر ریموند برگرفته شده باشد، بلکه برگرفته از نام عصر ویکتوریا است. جالب آن که در همان زمان، همسر ریموند سعی کرد دکور مغازه را هر چه بیشتر به دوران ویکتوریا نزدیک سازد، آن هم به این دلیل که گمان می‌برد با این کار می‌توان تعداد مشتریان را افزایش داد و در دل‌شان جا باز کرد.

وکسنر به سرعت در مراکز خرید آمریکا گسترش یافت و شرکت را به ۳۵۰ فروشگاه در سطح ملی با فروش ۱ میلیارد دلاری در اوایل دهه ۱۹۹۰ تبدیل کرد، زمانی که ویکتوریا سیکرت به بزرگترین خرده فروش لباس زیر در ایالات متحده تبدیل شد.

از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸، فشن شو ویکتوریا سیکرت بخش مهمی از تصویر این برند بود که شامل نمایش سالانه مدل‌هایی بود که توسط این شرکت به عنوان فرشتگان فانتزی تبلیغ می‌شد. دهه ۱۹۹۰ شاهد گسترش بیشتر شرکت در سراسر مراکز خرید همراه با معرفی «سوتین معجزه‌آسا»، نام تجاری جدید Body by Victoria، و توسعه خط تولید عطر و لوازم آرایشی بود. در سال ۲۰۰۲ ویکتوریا سیکرت راه اندازی PINK را اعلام کرد، نام تجاری که هدف آن جذابیت برای نوجوانان بود.از سال ۲۰۰۸، ویکتوریا سیکرت در سطح بین‌المللی گسترش یافت، با فروشگاه‌های خرده‌فروشی در فرودگاه‌های بین‌المللی، حق امتیاز در شهرهای بزرگ خارج از کشور، و در فروشگاه‌های متعلق به شرکت در سراسر کانادا و بریتانیا.

در سال ۲۰۱۶، سهم بازار ویکتوریا سیکرت به دلیل رقابت با مارک‌های دیگر که طیف وسیع‌تری از اندازه‌ها را در بر می‌گرفتند، شروع به کاهش کرد و ترجیح مصرف‌کننده رو به رشد برای ورزش‌های ورزشی.[] این شرکت انتشار کاتالوگ معروف خود را در سال ۲۰۱۶ لغو کرد. این برند به دنبال انتقادات و بحث‌های مداوم بر سر رفتار نامطلوب و شیوه‌های تجاری رهبری شرکت تحت رهبری وکسنر و اد رازک، برای حفظ موقعیت خود در بازار تلاش کرد. از می ۲۰۲۰، با بیش از ۱۰۷۰ فروشگاه، ویکتوریا سیکرت بزرگترین خرده فروش لباس زیر در ایالات متحده باقی ماند. شرکت مادر L Brands از بسته شدن برنامه ریزی شده ۲۵۰ فروشگاه ویکتوریا سیکرت و پینک در سال ۲۰۲۰ خبر داد که تقریباً ۲۵ درصد کاهش تمام مکان های خرده فروشی را به دنبال همه گیری کووید-19 کاهش داد.

تاپ کرست مدرن یکی از بزرگترین ترندهای بهار و تابستان سال ۲۰۲۲ است

تاپ کرست مدرن ویکتوریا سکرت، نیم‌تنه‌های پوش‌آپ یا مدل کرستی مد امسال برند ویکتوریا سکرت و بسیاری از برندهای معروف دیگر هستند. اگر به پوشیدن نیم‌تنه‌ها علاقه‌مندید این محصولات حتما مورد علاقه شما خواهند بود. این مدل از نیم‌تنه برند…

خرید از ویکتوریا سکرت، چرا؟

برند ویکتوریا سکرت که یکی از برندهای بسیار معروف لباس‌های زیر زنانه است در میان دختران و زنان جوان طرفداران بسیاری دارد. اولین چیزی که به نظر مردمان زیادی می‌آید این است دلیل محبوبیت این برند استفاده از مدل‌های جذاب و زیبارویی است که…